Αρχική » Έλιωσε τον Ολυμπιακό και έστειλε το πρωτάθλημα σε Game 5 ο Παναθηναϊκός!

Έλιωσε τον Ολυμπιακό και έστειλε το πρωτάθλημα σε Game 5 ο Παναθηναϊκός!

Περισσότερα σε λίγο…

Το ματς:

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τους πρώτους πόντους του ματς με την Τόμπιν (0-2), με τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίζει με τις βολές της Τσβίτκοβιτς (2-2), ενώ οι φιλοξενούμενες με ένα σερί 0-6 πήγαν το σκορ στο 2-8. Το «τριφύλλι» είχε απάντηση στο σκορ και με το δικό του 6-0 ισοφάρισε σε 8-8, με τη Νικολοπούλου να σημειώνει το 8-10, ενώ οι δύο εύστοχες βολές της Σταμολάμπρου διαμόρφωσαν το 10-10 της πρώτης περιόδου.

Δυνατό ξεκίνημα του Παναθηναϊκού στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις Σωτηρίου και Σταμολάμπρου να είναι εύστοχες (14-10), ενώ η Κολλάτου κράτησε τις φιλοξενούμενες κοντά στο σκορ (16-15). Οι γηπεδούχες ήταν πιο εύστοχες στο τέλος της δεύτερης περιόδου (24-17) και το τρίποντο της Τσβίτκοβιτς εκτόξευσε στο +10 το «τριφύλλι» για το 27-17 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.