Δεύτερη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη για τον Πανιώνιο.
Οι «κυανέρυθροι» έμειναν στο 2-2 εκτός έδρας με το Χαϊδάρι, ωστόσο ο Εθνικός Πειραιώς επίσης δεν κατόρθωσε να κερδίσει τον Ηλυσιακό (1-1), επομένως η ομάδα της Νέας Σμύρνης διατηρήθηκε πρώτη με +13 για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Όσον αφορά τα άλλα γκρουπ, η Καβάλα συνέχισε την σταθερή πορεία της προς την άνοδο από τον 1ο όμιλο, αφού νίκησε με σκορ 3-1 τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας και παρέμεινε στο +10 από τον δεύτερο Νέστο Χρυσούπολης, ο οποίος επίσης επικράτησε 3-2 της Δόξας Δράμας.
Στον 2ο όμιλο, η Νέα Αρτάκη πέρασε από την έδρα του Εορδαϊκού με σκορ 0-2, παραμένοντας στην κορυφή σε ισοβαθμία με τον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου, που επίσης επικράτησε 2-0 του Αστέρα Σταυρού. Μόλις 1 πόντο πίσω από αυτούς βρίσκεται ο Σβορώνος, ο οποίος νίκησε με σκορ 3-2 τον Θεσπρωτό.
Τέλος, μάχη κορυφής περιελάμβανε το πρόγραμμα του 3ου ομίλου. Ο Παναργειακός έκανε το «διπλό» στην έδρα της Κορίνθου με σκορ 1-0 και έμεινε μόνος στην κορυφή, όντας πλέον το φαβορί για την άνοδο, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1ος όμιλος
Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Άρης Πετεινού 1-1 (59′ Τριανταφυλλίδης πεν / 62′ Παυλίδης πεν)
Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Δράμας 3-2 (35′ Σέα, 55′-78′ Ράνος / 43′ Μαντζανάς, 60′ Ξανθόπουλος)
Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Βαρβάρας 7-0 (1′-51′ Κατσαμάγκας, 7′-42′-58′ Καρυοφύλλης, 48′ Κουτζαβασίλης, 71′ Πέτρου)
Καβάλα – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-1 (58′ Γκέκας, 90′ Σαμπανίδης, 90+1′ Παπαδόπουλος / 26′ Τσαπακίδης)
Νίκη Ευκαρπίας – Αναγέννηση Επανομής 1-1 (47′ Κώστας / 74′ Ιβαντζίκης)
Βέροια – Πανθρακικός 1-1 (84′ Τζημογιάννης / 75′ Βάσκος)
Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1 (49′ Κολέτσι / 42′ Αϊβάζης)
Άρης Αβάτου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-0
ΑΟ Χανιώτης – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α.α.
2ος όμιλος
Αστέρας Πετριτή – Πιερικός 2-1 (32′ Κοιλιάρας, 85′ Γεωργακόπουλος / 90+6′ Κατσαβάκης πεν)
Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – Αστέρας Σταυρού 2-0 (49′ Μετάι, 66′ Ζουκάν)
Ζάκυνθος – Αναγέννηση Άρτας 1-1 (62′ Λιβέρης / 74′ Γιαλεδάκης)
Καστοριά – ΑΕ Κιλελέρ 0-1 (89′ Χατζησαββίδης)
Εορδαϊκός – Νέα Αρτάκη 0-2 (73′ Στασινόπουλος, 90+5′ Μεταξάς)
ΓΑΣ Σβορώνος – Θεσπρωτός 3-2 (19′-61′ Κυπαρίσσης, 76′ Κυρτέγος / 23′, 60′ )
ΑΕ Λευκίμμης – Βατανιακός 2-2 (39′ Παπαθανασίου, 45+1′ Τσοπανάς / 26′ Μιχαηλίδης, 27′ Ντόσης)
Μαγνησιακός – Θύελλα Κατσικά 0-3 α.α.
ΠΟ Φήκης – Τρίκαλα 0-3 α.α.
3ος όμιλος
ΠΑΣ Κόρινθος – Παναργειακός 0-1 (45′ Τσούτσης)
ΑΕΡ Αφάντου – Ρόδος 2-1 (82′ Λαθούρης, 90+5′ Σπαχιού / 10′ Νικολόπουλος)
ΑΕ Μεσολογγίου – Βύζας Μεγάρων 1-2 (90+2′ Κράνης / 25′ Καραγιάννης Ι., 60′ Καραγιάννης Μ.)
Ιάλυσος – Παναιγιάλειος 4-2 (16′ Κάμπα, 45′ Χατζησάββας πεν, 57′ Εμπουμπά, 85′ Αθανασίου πεν / 26′ Πίσπας, 63′ Βασίλτσης)
ΓΣ Μαρκό – ΑΕ Ερμιονίδας 3-1 (6′-10′ Γιαννιτσάνης, 74′ Ευθυμίου / 63′ )
Εράνη Φιλιατρών – Ελλάς Σύρου 0-2 (28′ Μούντριχας, 58′ Παυλόπουλος)
(17/3) ΑΕ Μυκόνου – Θύελλα Ραφήνας
(19/3) Πανελευσινιακός – ΠΑΟ Βάρδας
4ος όμιλος
ΑΟ Υπάτου – Περαμαϊκός 3-0 (36′-90+1′ Ποτουρίδης πεν, 45+1′ Παπουτσογιαννόπουλος)
Χαϊδάρι – Πανιώνιος 2-2 (45′ Μπουτσικάρης, 84′ Ματέα πεν / 35′ Γεμιστός, 44′ Μπουρλάκης)
Προοδευτική – Αλμυρός 1-0 (84′ Λαζαρίδης πεν)
Απόλλων Σμύρνης – Ατσαλένιος 1-1 (9′ Παπαχρονόπουλος / 24′ Σφυρογιαννάκης)
ΑΟ Αγίας Παρασκευής – AO Επισκοπής 0-0
Ερμής Ζωνιανών – Φωστήρας 1-0 (90+4′ )
Άρης Πετρούπολης – Ατρόμητος Πειραιά 4-2 (20′ Ντόη, 31′ Μουστάκης, 32′ Κρητικός, 41′ Τσίτσαρης / 10′, 57′ )
Ελλοπιακός – ΑΟ Αγίου Νικολάου 1-1 (9′ Μάκο / 82′ αυτογκόλ)
Εθνικός – Ηλυσιακός 1-1 (39′ Γεωργούσης / 42′ )