Αρχική » Πήγε να αυτοκτονήσει από το +18, αλλά λύγισε την Τσεντεβίτα Ολίμπια σε ματς-ροντέο η Παρτίζαν!

Απίστευτη ματσάρα στο Βελιγράδι με νικήτρια την Παρτίζαν!

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς κόντεψε να… αυτοκτονήσει, ωστόσο τελικά λύγισε με σκορ 110-102 την Τσεντεβίτα Ολίμπια και ανέβηκε στο 15-6, συνεχίζοντας το κυνήγι του πρωτοπόρου Ερυθρού Αστέρα, που ακόμη έχει πάντως σημαντικό προβάδισμα.

Η Παρτίζαν μπήκε τρομερά στο ματς και σκόραρε 42 πόντους στην πρώτη περίοδο, παίρνοντας προβάδισμα με σκορ 42-24. Παρόλα αυτά, ο σλοβένικος σύλλογος επέστρεψε στο παιχνίδι και κατάφερε να πλησιάσει στο καλάθι στο τελευταίο λεπτό (104-102), με τους γηπεδούχους πάντως να είναι ψύχραιμοι και να κρατούν τη νίκη στο φινάλε.

Κορυφαίος από τους νικητές ήταν με 23 πόντους ο Ντανίλο Άντζουσιτς, ενώ 17 πόντους μέτρησε ο Αλέξα Αβράμοβιτς, 15 ο Μπρούνο Καμπόκλο, 13 ο Κέβιν Πάντερ και 11 ο Ματέους Πονίτκα. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε με 22 πόντους ο Ζόραν Ντράγκιτς.

Τα δεκάλεπτα: 42-24, 70-57, 87-77, 110-102

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.