Αρχική » Απίθανη γκολάρα από τον Ντάουντα στο Ιωνικός-Χανιά: «Κρέμασε» τον τερματοφύλακα με το εξωτερικό!

Υποψήφιο για γκολ της χρονιάς στη Super League 2, αυτό που σκόραρε ο Αμπιόλα Ντάουντα στην εντός έδρας αναμέτρηση του Ιωνικού με τα Χανιά για τη πρεμιέρα των playoffs στον Β’ όμιλο!

Στο 52ο λεπτό του αγώνα, ο Νιγηριανός επιθετικός βρήκε χώρο και «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα με ένα πανέμορφο σουτ με το εξωτερικό του δεξιού του ποδιού!

Νωρίτερα, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (43′), ο Οικονομίδης είχε κάνει το 3-0 για τους γηπεδούχους, με εύστοχο κοντινό πλασέ!

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.