Αρχική » «Έπνιξε» τον Αλιμο και διατήρησε τη διαφορά ο Ολυμπιακός

«Έπνιξε» τον Αλιμο και διατήρησε τη διαφορά ο Ολυμπιακός

Ένας σαφώς ανώτερος Ολυμπιακός νίκησε άνετα στο δεύτερο ημίχρονο 16-9 τον Αλιμο στο «Πέτρος Καπαγέροφ» στο θεωρητικό ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής της Α1 πόλο γυναικών και διατήρησε το +8 στην κορυφή της βαθμολογίας από τη δεύτερη Βουλιαγμένη, αφήνοντας τις φιλοξενούμενες στην τέταρτη θέση.

Ο Ολυμπιακός προηγούταν σταθερά στο σκορ, όμως ο Αλιμος μείωσε στο γκολ κι έκλεισε με 5-7 τη δεύτερη περίοδο. Το «ερυθρόλευκο» επιμέρους σκορ 6-2 στην τρίτη περίοδο έφερε τη διαφορά που διατήρησαν οι «ερυθρόλευκες» μέχρι το τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-3, 6-2, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Χυδηριώτη 3, Τριχά 4, Ξενάκη, Σιούτη 1, Πλευρίτου Μαργ. 1, Σάντα 3, Πλευσίτου Βας.2, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Νίγκρο, Δρακωτού, Χριστοδούλου-Άουτ

ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON (Πάνος Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 1, Κοβάτσεβιτς, Ρακιντζή, Μελίνα Καρυπίδου 1, Χαλδαίου, Ασημάκη 2, Βιδάλη, Αφροδίτη Μπιτσάκου , Μαργαρίτα Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα, Κοντογιάννη 4, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 1, Θεοφανοπούλου

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.