Αρχική » Έμεινε χαμηλά ο Αβδάλας στην ήττα την Next Gen στον μικρό τελικό από την Παρτίζαν

Την τρίτη θέση στο ANGT της Euroleague που διεξήχθη στο Βελιγράδι κατέκτησε η Παρτίζαν U18, επικρατώντας με σκορ 81-72 της Next Gen στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή το next big thing του σερβικού μπάσκετ, Σάβο Ντρέζγκιτς, οι «ασπρόμαυροι» του Βελιγραδίου έκαναν την ανατροπή στην τέταρτη και τελευταία περίοδο και πήραν το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα.

Ο 17χρονος Σέρβος γκαρντ ήταν για ακόμα μια φορά απολαυστικός, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κλέψιμο, με τον Αλέκσα Ντιμιτρίγιεβιτς να ακολουθεί σε απόδοση με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τη Next Gen, ο Νεοκλής Αβδάλας έμεινε σε.. χαμηλή πτήση, μετρώντας μόλις 8 πόντους (2/7 δίποντα, 0/5 τρίποντα, 4/4 βολές), 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ισάριθμα λάθη σε 23:49 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 36-31, 54-52, 72-81

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.