Την αποχώρηση της Παρτίζαν και τη μη επιστροφή της στο παρκέ, στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος με τον Ερυθρό Αστέρα, θα… πληρώσει ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς.
Όπως αποκάλυψε η ιστοσελίδα «Telesport.rs», για την απουσία των «ασπρόμαυρων» από το παρκέ, η σερβική λίγκα τιμώρησε τον Ζοτς με ποινή τεσσάρων αγωνιστικών! Παρόμοια τιμωρία για τον ίδιο λόγο επιβλήθηκε και τον τζένεραλ μάνατζερ της ομάδας, Λούκα Βούλικιτς.
Θυμίζουμε ότι ο δεύτερος τελικός με γηπεδούχο την Παρτίζαν δεν ολοκληρώθηκε, καθώς η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς δεν επέστρεψε στο παρκέ μετά τη διακοπή και έτσι πρωταθλητής με σκορ 20-0 αναδείχτηκε ο Ερυθρός Αστέρας, καθώς η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου είχε επικρατήσει στον πρώτο τελικό.
??Kako saznajemo, Zeljko Obradovic je dobio cetiri utakmice suspenzije zbog povlacenja ekipe sa terena na poslednjoj utakmici KLS lige! ??
Takode, tim menadzer Luka Vulikic je kaznjen sa cetiri meca. pic.twitter.com/cB9Yb1tQGL
— TeleSport.rs (@TelesportRS) June 10, 2024
Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.