Αρχική » Σόκαρε την Αρμάνι Μιλάνο με break στην πρεμιέρα των ιταλικών playoffs η Τρέντο!

Σόκαρε την Αρμάνι Μιλάνο με break στην πρεμιέρα των ιταλικών playoffs η Τρέντο!

Σόκαρε την Αρμάνι Μιλάνο με το «καλημέρα» των playoffs του φετινού ιταλικού πρωταθλήματος η Τρέντο!

Έχοντας για ήρωά τους τον Καμάρ Μπόλντγουιν, ο οποίος έκρινε το αποτέλεσμα του Game 1 της σειράς (κρίνεται στις τρεις νίκες) με δικό του καλάθι-φάουλ 2” πριν τη λήξη, οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη με 85-84, παίρνοντας το πλεονέκτημα έδρας από τους αντιπάλους τους, οι οποίοι τερμάτισαν δεύτεροι στη regular season!

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα ξεκίνησε επιβλητικά το ματς, σκοράροντας 32 πόντους στην πρώτη περίοδο και φτιάχνοντας διψήφια υπέρ της διαφορά, όμως στη συνέχεια είδε την Τρέντο να αντιδρά, ισοφαρίζοντας πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και ξεφεύγοντας με +7 (69-62), λίγο πριν ολοκληρωθεί το τρίτο δεκάλεπτο.

Ο Σιλντς έδωσε με βολές το προβάδισμα στην ομάδα του Μιλάνου, 10” πριν το τέλος, πριν έρθει ο Μπόλντγουιν να χαρίσει την σπουδαία νίκη στην ομάδα του!

Ο Ντέρεκ Κουκ ήταν επίσης εκπληκτικός για την Τρέντο με 21 πόντους, ενώ για την Αρμάνι ξεχώρισαν Σιλντς (27π), Νέιπιερ (14π) και Μίροτιτς (13π).

Τα δεκάλεπτα: 32-21, 43-43, 64-69, 84-85

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.