Η σεζόν για τον Ολυμπιακό δεν ήταν μόνο ονειρική για την ανδρική ομάδα, αλλά και για την Κ19, η οποία κατέκτησε πρώτα του Youth League πραγματοποιώντας μαγική πορεία και στη συνέχεια το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.
Ασφαλώς, οι νέοι των Πειραιωτών έδειξαν πως διαθέτουν μεγάλο ταλέντο και το μέλλον τούς ανήκει. Και πανηγύρισαν τις δύο κούπες τους σε μια μεγάλη γιορτή στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.
Όλα τα μέλη της Κ19 πήραν τα μετάλλιά τους, ενώ στη συνέχεια οι θαυματουργοί πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού σήκωσαν στον ουρανό το πρωτάθλημα και το ευρωπαϊκό!
????? H κούπα στα χέρια των back to back πρωταθλητών της Super League K19!
?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??#Olympiacos #U19 #Champions #Academy @olyfcacademy pic.twitter.com/X35mxjIswV
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) June 7, 2024
??????? Τα δύο τρόπαια των Πρωταθλητών Ελλάδας και Ευρώπης!
Συγχαρητήρια για την κατάκτησή τους! ????#Olympiacos #U19 #Champions #UYL #Academy @olyfcacademy pic.twitter.com/I2VIgeF7zK
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) June 7, 2024