Αρχική » Πήρε «φωτιά» ο Κάνααν με 11 πόντους σε 3,5 λεπτά αγώνα στην τρίτη περίοδο!

Πήρε «φωτιά» ο Κάνααν με 11 πόντους σε 3,5 λεπτά αγώνα στην τρίτη περίοδο!

by admin

«Εξερράγη» ο Αϊζάια Κάνααν στην τρίτη περίοδο, βάζοντας τον Ολυμπιακό στη θέση του οδηγού στο Game 2 της σειράς των τελικών της Stoiximan Basket League κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Ο Αμερικανός γκαρντ των «ερυθρόλευκων» πήρε το… όπλο του και με 11 προσωπικούς πόντους μέσα σε κάτι περισσότερο από 3,5 λεπτά αγώνα στα μέσα της 3ης περιόδου, έστειλε τους Πειραιώτες στο +8 (54-46) στο 25′!

Άξιος συμπαραστάτης του στην ανατροπή του σκορ ήταν και ο Κώστας Παπανικολάου, που με οκτώ δικούς του πόντους, η διαφορά εκτοξεύτηκε στο +11 και το 57-46 ένα λεπτό αργότερα!

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.