Αρχική » ΑΕΚ: «Άδικη ήττα με νέα αλλοίωση – Ακόμα μια ανίκανη και αποτυχημένη διαιτησία εις βάρος μας»

Τα παράπονά της για τη διαιτησία εξέφρασε η ΑΕΚ μετά την ήττα της από τον Ολυμπιακό στον τρίτο τελικό της Handball Premier.

Οι «κιτρινόμαυροι» στέκονται, μεταξύ άλλων, σε δύο φάσεις, η πρώτη στο φινάλε της κανονικής διάρκειας και η δεύτερη στην παράταση του αγώνα.

Υπενθυμίζεται ότι αντίστοιχα παράπονα είχαν εκφράσει και μετά τον πρώτο τελικό της σειράς, κάνοντας λόγο για κλοπή.

Δείτε το σχόλιο της ΑΕΚ στην εισαγωγή του report της αναμέτρησης:

«Άδικη ήττα με νέα αλλοίωση

Ακόμα μια ανίκανη και αποτυχημένη διαιτησία εις βάρος της ΑΕΚ, της στέρησε με το «έτσι θέλω» την ευκαιρία να κάνει το «break» στην έδρα του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα να ηττηθεί στην παράταση με 24-22, στο πλαίσιο του 3ου Τελικού της Handball Premier.
Το καθαρό κλέψιμο του Λέμος στο 58:53, όπου έδωσαν φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού στην κανονική διάρκεια του αγώνα, αλλά και το καθαρό πέναλτι που έγινε πάνω στον Σάλεμ και δεν έδωσαν τίποτα στην παράταση, είναι μόνο δύο από τις πιο χαρακτηριστικές φάσεις «σφαγής» της ΑΕΚ από τους διαιτητές.

Μετά τον πρώτο, και στον τρίτο Τελικό η ΑΕΚ βλέπει τους διαιτητές να της στερούν αυτό που δικαιωματικά αξίζει.

Ακόμα κι έτσι, η ΑΕΚ δεν θα το βάλει κάτω και θα διεκδικήσει μέχρι τέλους τον τίτλο και την Πέμπτη (13/06) θα κυνηγήσει τη νίκη και την ισοφάριση της σειράς».

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.