Τρίτο σερί 1-0 για τον Ολυμπιακό

Με τον Μπακάλη να έχει βάλει την σφραγίδα του και Χρήστου σκόρερ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου που επικράτησε έστω και δύσκολα με 1-0 επί του Αχιλλέα Φαρσάλων.

Μπορεί ο αντίπαλος να ήταν ο ιδανικός για ένα μεγάλο σκορ, αλλά η εξέλιξη του παιχνιδιού δεν ήταν η ανάλογη. Ο Ολυμπιακός από το πρώτο ημίχρονο είχε την διάθεση και την θέληση να τελειώσει νωρίς το αγώνα. Η κατοχή ήταν αρκετά μεγαλύτερη αλλά οι τελικές επιλογές δεν ήταν οι καλύτερες δυνατές.

Το γκολ του Χρήστου στο 30′ έλυσε τα πόδια των ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού και για τα επόμενα δέκα λεπτά το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις.

Εφόσον δεν μπήκε το δεύτερο γκολ, σταδιακά ο Ολυμπιακός φύλαγε περισσότερο τα μετόπισθεν και όποτε έκρινε ήταν επικίνδυνος μπροστά παίρνοντας μία επαγγελματική νίκη.

Στα αρνητικά ο τραυματισμοί του Λούγκου και του Καμπλιώνη.

Ολυμπιακός Βόλου (Λάκης Μπακάλης): Καραγκιολίδης, Σάββας, Γελαδάρης, Νόνης, Τόσκας, Λούγκος (43’ Κόκας), Διβανές, Ρόκας, Χρήστου (71’ Σέττος), Ευθυμιάδης (78΄ Μέμμος), Καμπλιώνης (90’ Αγγελής)

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Χάμος, Μάρκου (57’ Κατσανάκης), Κουρούμαλος, Κούλπας, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Καραμπούζης, Τλούπας, Αραπίτσας (82’ Κομισόπουλος), Καραγκούνης, Βούλγαρης