Τρένο η ομάδα του Βόλου ΝΠΣ

Τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει την ομάδα του Βόλου ΝΠΣ, αφού με καθηλωτική εμφάνιση επικράτησε με 0-3 μέσα στα Φάρσαλα τον τοπικό Αχιλλέα.

Μόλις στο 3′ ο Ηλιόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Μελισσόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον ΝΠΣ, ενώ ένα λεπτό πριν το εικοσάλεπτο ο Μάντζης έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ηλιόπουλος δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον Κουτσοκέρα να διώχνει τη μπάλα.

Στο 41′ ο βολιώτικος σύλλογος έφτασε στο 0-2 ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια του Ηλιόπουλου που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο τελείωμα έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη τυπική διαδικασία το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 54′ στο τελικό 0-3 με ωραία εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία.

Γκολ είχαμε και στα πρώτα λεπτά και του δεύτερου 45λεπτου, με τον Πίτου Γκαρσία με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 54’ να κάνει το 3-0.

Η ομάδα του Βόλου στο υπόλοιπο μέρος έκανε συντήρηση δυνάμεων και με σχετική άνεση ολοκλήρωσε την αναμέτρηση.

Αχιλλέας Φαρσάλων: Κουτσουκέρας, Μάρκου, Κούλπας, Καραμούζης (63ο Μπένος), Χατζής, Κόλα, Νεμπεγλέρας (49o Kουρούμαλος), Οικονόμου, Μανιώτης (63ο Καραγκούνης), Λόλας,  Συράκος

Βόλος ΝΠΣ: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Ηλιόπουλος, Ντόσης, Πιαστόπουλος (80οΔιμηνάς), Καμπαγιέρο (57ο Ζέρης), Ηλιόπουλος, Πίτου Γκαρσία (72ο Σαλαμούρας), Μελισσόπουλος, Μάντζης (66ο Δεμηρτζόγλου)