Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες…

Παράσταση για έναν στο Αιγίνιο, εκεί που ο Βόλος ξεκαθάρισε τα πράγματα από την αρχή και πήρε με χαρακτηριστική άνεση αυτό που ήθελε!

Τους τρεις πόντους δηλαδή, που του έδωσαν ένα “μαξιλαράκι” ασφαλείας 6 βαθμών από την δεύτερη Κέρκυρα…

Και η συνέχεια έχει την ερχόμενη Κυριακή Νεάπολη και Αήττητο Σπάτων, που έβγαλε απρόσμενο “διπλό” στην Καλαμαριά.

Πάντως στο παιχνίδι μας, ο Βόλος ήθελε πάση θυσία να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα από τον Ηρακλή και τα κατάφερε.

Με χαρακτηριστική ευκολία μάλιστα…

Με δοκάρι του Μάντζη ξεκίνησε το παιχνίδι, καθώς ο άσος του Βόλου έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και να φεύγει άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία έναντι του Αιγινιακού και στο 16′ άνοιξαν το σκορ με τον Ντεντάκη, ο οποίος με προβολή από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 30′ έγινε και το 2-0, μετά την κεφαλιά του Δημόπουλου.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, με τον διαιτητή Βουρνέλη να δείχνει παίζεται και στο 34′ οι παίκτες του Φεράντο έκαναν το 3-0 με τον Ηλιόπουλο, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 52′ ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 3-1, έπειτα την ασίστ του Γιαλαμούδη.

Ο Βόλος αντέδρασε στο τέρμα του Αιγινιακού πέντε λεπτά μετά, με τον Φράγκο να είναι εύστοχος στο πέναλτι που κέρδισε ο Κόκκορης, για το τελικό 4-1.

Σκόρερ: 52′ Παπαδόπουλος – 16′ Ντεντάκης, 30′ Δημόπουλος, 34′ Ηλιόπουλος, 57′ (πεν.) Φράγκος

Αιγινιακός (Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος (46′ Ζανάκης), Γιαλαμούδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Βελκόσκι, Πιαστόπουλος, Ζήσης (70′ Παπάζογλου), Παπαδόπουλος, Κούστα (46′ Έππας), Γρανάδος
Βόλος (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Καρρίκι, Πέντα, Πίτου (60′ Κόκκορης) Γκαρσία, Δόρης, Λούκας (46′ Φράγκος), Μάντζης (46′ Πίσπας), Ηλιόπουλος