Στους 4 του Κυπέλλου ο Βόλος ΝΠΣ

Επικράτησε άνετα με 2-5 του Διαγόρα στο ΣτεφανοβίκειοΣτα Ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ προκρίθηκε η ομάδα του Βόλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Σαρακηνός – Ρήγας, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 31/1/2018.

Στα του αγώνα ο Διαγόρας προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπύρου Καραπλιάγκου. Στο 33′ ο Δεμηρτζόγλου με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Κ. Καραπλιάγκου (η μπάλα βρήκε το κεφάλι του και κατέληξε στα δίχτυα του Παναγιωτόπουλου) έγινε το 1-2, στο 35′ ο Μάντζης έκανε το 2-0 και ο Πίτου Γκαρσία με χτύπημα πέναλτι το 1-3, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας μείωσε σε 2-3 με τον Πάσχο, αλλά Ντετάκης και Ζέρης έκαναν το τελικό 2-5.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Παναγιωτόπουλος, Καραμανλής, Δημητριάδης, Κ. Καραπλιάγκος (62′ Ν. Βουραζέρης), Πρασσάς, Σπ. Καραπλιάγκος (83′ Καρατζιώλης), Γάρος, Καλιακούδας, Πάσχος, Καναβός, Γουτούλης (58′ Ακριβούσης)
ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Φαρμάκης, Ζέρης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Τζελίδης, Πιαστόπουλος, Πέντα (70′ Κολλάς), Δερμήτζογλου (75′ Μελισσόπουλος), Μάντζης (46′ Σαλαμούρας), Πίτου Γκαρσία (46′ Ηλιάδης), Ηλιόπουλος.