Στην εκπνοή ο Πιερικός 2-1 το Μακρυχώρι

Σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας, ο Πιερικός νίκησε στην Κατερίνη τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα σκόραραν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Σεχολάρι, που χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Για τον Πιερικό είχε σκοράρει στο 61΄ ο Κραγιόπουλος, που ισοφάρισε το γκολ του Μυργιώτη στο 44΄ λεπτό.

Σκόρερ: 62′ Κραγιόπουλος, 90+3′ Σεχολάρι – 45′ Μυριώτης

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης): Πατσιογιώργος, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Τσιούχας, Αθ. Καρτσαμπάς, Σκλιοπίδης (89’Ναρίνογλου), Σεχολάρι, Κωτσιαρίδης (46′ Ντινόπουλος), Δαδάκος (71′ Λαμπίρης), Κραγιόπουλος, Μηλιώτης (76′ Μπατσαράς)
Απόλλων Μακρυχωρίου (Θάνος Θεοδώρου): Γεωργαντζάς, Κουλοκτσής (54′ Μβέλε), Τζίλας, Ισούφης (84′ Σταύρου), Κοντοβάς, Κατσιγιάννης, Μυριώτης (76′ Αργυρόπουλος), Κρανιώτης, Τζιμπούκας, Κοτσοβός, Τσιχαράπης.