Σταμάτησε στα τέσσερα

Ολοκληρωτική εμφάνιση του Βόλος ΝΠΣ, προβλημάτισε ο Ολυμπιακός

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ βρίσκεται ο Βόλος ΝΠΣ αφού με σχετική ευκολία νίκησε με 4-0 τον Ολυμπιακό Βόλου. Με λίγες αλλαγές και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν, δύσκολο το ντεμπούτο του Λάκη Μπακάλη.

Με το καλημέρα το συγκρότημα του Χουάν Φεράντο άνοιξε το σκορ, όταν στο 8’ ο Μάντζης έκανε σέντρα από τα αριστερά, με τον Μαρσέλο Πέντα να βάζει ένα γκολ ποίημα με βολ πλανέ.

Στο 39’ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν ο Ζέρης έκανε σέντρα με τον Δεμηρτζόγλου με κεφαλιά να σημειώνει το 2-0

Το ημίχρονο έληξε με αυτό το σκορ και με τον Ολυμπιακό να μην έχει ούτε μία φάση στην αντίπαλη εστία.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου έγινε και το 3-0 πάλι με τον Δεμηρτζόγλου ο οποίος εκμεταλλεύτηκε στην ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.

Από το σημείο εκείνο και μετά έπεσε ο ρυθμός και οι δύο προπονητές έκαναν περαιτέρω αλλαγές.

Το τελικό 4-0 έκανε ο Μαντζής με κοντινο πλασέ.

Βόλος ΝΠΣ : Φαρμάκης, Ντόσης (53’ Καλαμίδας), Ζέρης, Τζελίδης, Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου, Πέντα (57’ Σαλαμούρας), Καμπαγέρο, Μάντζης (72’ Μηλιώτης), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (63’ Μελισσόπουλος)

Ολυμπιακός Βόλου : Κούτσικος, Καραμπάς, Αγγελής (36’ Καράμπελας), Νόνης, Παπαϊωάννου, Τόσκας, Σεχολάρι, Σκανδάλης, Λούγκος (69’ Κόκκας), Ευθυμιάδης (69’ Βασίλιεβιτς), Σέττος (63’ Αλαμάνης)