Σε δύσκολη θέση ο Ρήγας

Βαριά ήττα μέσα στην Θήβα με 3-0

Την χειρότερη του εμφάνιση έκανε ο Ρήγας Φεραίος μέσα στην Θήβα και η ήττα ήταν απολύτως φυσιολογική. Ο Ρήγας δεν μπήκε ποτέ στον αγώνα και από το 3′ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Χατζηλάμπρο, με αποτέλεσμα να πέσει κάθετα η ψυχολογία της ομάδας. Στο 25′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής για τους γηπεδούχους έκανε το 2-0 χωρίς καμία ενόχληση, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Μετά την έναρξη του Β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 58′ η Θήβα έμεινε με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Αργυρίου. Το τελειωτικό χτύπημα για τον Ρήγα ήρθε στο 60′ αφού ο Σίλβα με ένα εκπληκτικό γκολ με απευθείας φάουλ έκανε το 3-0 δίνοντας χαρακτήρα θριάμβου στην νίκη της ομάδας του. Τα τελευταία 30′ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα χωρίς να αλλάξει τίποτα.

ΑΟ Θήβας (Θόδωρος Παχατουρίδης): Μόνος, Πλατέλλας, Χατζηλάμπρος, Ζυγογιάννης, Χριστοδουλόπουλος, Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Σένκα, Σίλβα (80’ Γεωργάκης), Κάρλος (33’ λ.τρ. Γιαλός), Τόπι (83’ Βουρνάζος)
Ρήγας Φεραίος (Γιώργος Αλεξίου-Χρήστος Σπαθής): Παπαγιάννης, Μπόρας, Καρλιάμπας, Ράπτης, Σπαθής (46’ Γεωργατζής), Αλεξίου, Χατζηαθανασίου (62’ Νασιακόπουλος), Χατζησταμάτης (78’ Πατσής), Τσελέπης (69’ Τζέκα), Τζοβάρας, Τσιώλης