Πήρε το Χ ο Αλμυρός

Ικανοποιητικός κρίνεται ο ένας βαθμός της ισοπαλίας

Μέσα σε μία δύσκολη έδρα, που όλοι οι “μεγάλοι” έχουν αφήσει βαθμούς, ο Αλμυρός πάλεψε στο βαρύ αγωνιστικό χώρο και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία και να κερδίσει έστω και τον ένα βαθμό.

Ο Διγενής άνοιξε το σκορ δυο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου με πλασέ του Τσικρικά, ενώ η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 75’ με τον Σαββίδη να πλασάρει από κοντά και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

ΔΙΓΕΝΗΣ: Ζαφείρης, Αετόπουλος, Γούτσιος, Σαρακατσιάνος, Γκαγκαστάθης, Αμπαδιωτάκης, Σκόνδρας, Τσικρικάς, Κολοβός, Μεζίνη (25΄λ.τρ. Τζέλης),Μακρής (52΄λ.τρ. Ζήσης)

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: Σταυράκης, Καψιώτης Στουρνάρας, Κόκκας (68’ Θωμαίδης) , Μπαρούτας, Σαββίδης Αλεξανδρής, , Κυπτίου, Κοντοβάς (87’ Γκατζούδης), Φλίγκος, Μιχάλης (65΄Τσιουρής)