Ο Πανυτσίδης στην Νίκη, ο Μπεκιάρης στον Βόλο

Η ΚΕΔ γνωστοποίησε τους ορισμούς διαιτητών της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος

Το παιχνίδι της Νίκης στο Πανθεσσαλικό κόντρα στην Κέρκυρα θα το διευθύνει ο Πανυτσίδης από την Κοζάνη, ενώ αυτό του Βόλου με τον Απόλλωνα Λάρισας, ο Μπεκιάρης από τον σύνδεσμο Καρδίτσας.

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Αρη θα διευθύνει ο διεθνής διαιτητής, Σιδηρόπουλος, ο οποίος επιστρέφει στους εγχώριους ορισμούς μετά την τιμωρία του για την απόδοσή του στο Ξάνθη – Παναθηναϊκός.

Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τη Λαμία θα διευθύνει ο Τζήλος, που την Κυριακή θα είναι τέταρτος στο ντέρμπι της Ενωσης με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ο Ευαγγέλου ορίστηκε στο Ολυμπιακός – Λεβαδειακός, ενώ το παιχνίδι του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό θα σφυρίξει ο Σκουλάς.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (25/9)
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Τζιότζιος (Θράκης), Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Μανούχος (Αργολίδας)
Παρατηρητής: Τεροβίτσας (Αιτ/νίας)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (25/9)
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δ. Αττικής), Σαμοΐλης (Αθηνών)
4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Ταπατζάς (Θράκης)

ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ (26/9)
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)
Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

ΞΑΝΘΗ – ΟΦΗ (26/9)
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)
Παρατηρητής: Κάκος (Κέρκυρας)

ΑΕΚ – ΛΑΜΙΑ (26/9)
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Δημόπουλος (Δ. Αττικής)
4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)
Παρατηρητής: Δαγκλής (Μακεδονίας)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (27/9)
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Παρατηρητής: Λιόλιος (Λάρισας)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (27/9)
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)
Παρατηρητής: Γιανναδάκης (Λασιθίου)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ (27/9)
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Παρατηρητής: Καρατζάς (Ευβοίας)

ΒΟΛΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (25/9)
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Καλύβας (Φθιώτιδας)
4ος: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)
Παρατηρητής: Καρακελίδης (Πέλλας

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (25/9)
Διαιτητής: Κάτοικος (Αθηνών)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: Χριστοδουλάκης (Ρεθύμνου)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΤΡΙΚΑΛΑ (25/9)
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νταβέλας (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
4ος: Μαμασούλας (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Κωτούλας (Κιλκίς)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (25/9)
Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κόκμοτος (Ρεθύμνου)
4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Παρατηρητής: Παστρωμάς (Δ. Αττικής)

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (26/9)
Διαιτητής: Νταούλας (Δ. Αττικής)
Βοηθοί: Ψηλός (Λέσβου), Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Στάμος (Αθηνών)
Παρατηρητής: Μοιραδωράκης (Πειραιά)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ (26/9)
Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Γιάντσης (Ημαθίας)
4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Παρατηρητής: Λιανός (Βοιωτίας)

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ (27/9)
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Νιδριώτης (Αθηνών)
4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)
Παρατηρητής: Κόνιαρης (Αν. Αττικής)

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (27/9)
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Εβρου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Εβρου), Τερζόπουλος (Εβρου)
4ος: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)
Παρατηρητής: Γαβριηλίδης (Θράκης)