Ο Ολυμπιακός βουλιάζει …

Ήττα σοκ στις καθυστερήσεις για τον Ολυμπιακό στο Δίστομο

Δεν έχει τελειωμό ο διασυρμός του φετινού Ολυμπιακού αφού γνώρισε ακόμα μία ήττα. Το ονειρικό ξεκίνημα και το εφιαλτικό τέλος …

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία, με τον Χίσι να κάνει το σουτ στο 5’ αλλά να καταλήγει άουτ. Ο Ολυμπιακός απάντησε με γκολ στο 20’, όταν μετά από συνδυασμό των Ευθυμιάδη και Κόκα ο τελευταίος με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1.  Στο 34′ ήρθε το 1-1 με τον Χίσι να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Ολυμπιακού έπειτα από εκτέλεση πλαγίου του Ντος Σάντος και να ισοφαρίζει. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αμβρυσσέας απείλησε στο 47’ με το σουτ του Μανιδάκη να μπλοκάρει ο Κούτσικος. Η συνέχεια του αγώνα ήταν εντελώς μοιρασμένη και για τις δύο ομάδες και όλα οδηγούσαν στην ισοπαλία.

Και φθάσαμε στο 93′ όπου ο Χίσι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μεταλλινού έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αμβρυσσέας Διστόμου (Ηλίας Λιόντος): Ντένσεφ, Μαργαρίτης, Καλαγκάνης, Μεταλλινός, Γιαλαμίδης, Βαγγέλι, Ντος Σάντος (68’ Κωνσταντίνου), Χίσι, Κωστούλας (85’ Μεταξούλης), Σούγιας (79’ Σχίζας), Μανιδάκης

Ολυμπιακός Βόλου (Κώστας Μπράτσος): Κούτσικος, Γελαδάρης, Καραμπάς, Νόνης, Παπαϊωάννου, Τόσκας, Δ. Κόκας, Βασίλιεβιτς (53’ Μέμος), Αλαμάνης (59’ Σεχολάρι), Ευθυμιάδης (73’ Λούγκος), Βαρούχας (79’ Σέττος)