Ο Κατσικογιάννης θα σφυρίξει το ντέρμπι των “αιωνίων” του Βόλου

Ένας έμπειρος αξιολογημένος διαιτητής, θα είναι αυτός που θα διευθύνει το ντέρμπι του Βόλου, ανάμεσα στην Νίκη και τον Ολυμπιακό την ερχόμενη Κυριακή στο Πανθεσσαλικό.

Ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης του συνδέσμου Ηπείρου ορίσθηκε λοιπόν στο κρίσιμο αυτό παιχνίδι, με βοηθούς τους Θανάση Θανασιά και Κώστα Λιόντο, επίσης από την ΕΠΣ Ηπείρου.

Παρατηρητής του αγώνα ορίστηκε ο Ματθαίος Κοφίτσας από την ΕΠΣ Τρικάλων.

Φέτος τον είδαμε στο παιχνίδι της πρεμιέρας ανάμεσα στα Τρίκαλα και την Δόξα Δράμας (2-3), ενώ στο παρελθόν έχει παίξει τέσσερις φορές την Νίκη και τρεις τον Ολυμπιακό.

Τους “κυανόλευκους” έπαιξε την περίοδο 2013-14 στους αγώνες Νίκη-Αιγινιακός 0-1 και Νίκη-Καλαμαριά 4-0 (Β’ Εθνική), την χρονιά 2015-16 Φαρκαδόνα-Νίκη 0-3 και την επόμενη χρονιά Αστέρας Πετριτή-Νίκη 1-3 (Γ’ Εθνική).

Τους “ερυθρόλευκους” την περίοδο 2012-13, στο Γιαννιτσά-Ολυμπιακός Β. 0-1, την περίοδο 2014-15 Πιερικός-Ολυμπιακός 0-1 και την χρονιά 2015-16 ΑΕΛ-Ολυμπιακός 1-0, όλα τα ματς για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας.