Ο Βόλος μας μαγεύει !!!

Ομάδα Super League, 0-2 μέσα στον Ηρόδοτο …

Τίποτα δεν σταματά το τρένο του Χουάν Φεράντο. Τι κι αν έμειναν βασικοί ποδοσφαιριστές εκτός αποστολής (ακολουθούν οι αγώνες με ΑΕΚ & Κέρκυρα) η ομάδα του Βόλου παίζοντας κατά διαστήματα καθηλωτικό ποδόσφαιρο πέρασε “αέρας” από την Κρήτη …

Οι Βολιώτες ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έκαναν πάρτι, έχοντας συνολικά 2 γκολ και 2 δοκάρια. Η αρχή έγινε στο 25′ με τον Μάντζη με σουτ να ανοίγει το σκορ, ενώ ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ηλιόπουλος με νέο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος έκανε συντήρηση δυνάμεων, κρατώντας με άνεση το υπέρ του 2-0.

Ηρόδοτος (Φουτσίνι): Κασμεριδης, Μπάμπης, Προβιδάκης, Κανδηλάκης, Γιαλούσης, Κασαπάκης (59′ Φουκαράκης), Αργκιλέσι (66′ Κοντογιάννης), Αυγενικού, Μασάδο, Φραγκουλάκης, Κονέ

Βόλος (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Πέντα, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (55′ Ενγκουέμ), Καρίκι, Ηλιόπουλος, Κότο (71′ Φράγκος), Ουνγιαλίδης, Λούκας Γκαρσία (64′ Δόρης)