Οπούντιος – Ολυμπιακός Β. 0-1

Επιτέλους διπλό για τον Ολυμπιακό με 0-1 στο Μαρτίνο

Η ομάδα του Λάκη Μπακάλη ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο ματς, και μόλις στο 9΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ χάρη σε τέρμα του Νόνη.

Στο 16΄οι ερυθρόλευκοι έχασαν σημαντική ευκαιρία για το 0-2 με τον Σέττο. Γενικότερα στο 1ο ημίχρονο κυριάρχησε ο Ολυμπιακός και δίκαια πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Στην επανάληψη ο Οπούντιος προσπάθησε να ανεβάσει την απόδοση του και να ισοφαρήσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αυτό είχε ως φυσική συνέπεια την δημιουργία περισσότερων κενών που εκμεταλλεύτηκαν οι «ερυθρόλευκοι» που σε δύο περιπτώσεις έφτασαν κοντά στο να σκοράρουν, χωρίς όμως να τα καταφέρουν με τους Σκανδάλη και Μέμο.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα το οποίο φέρνει ηρεμία και με βάση το πρόγραμμα ακολουθεί το ρεπό.

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Μήτσιος, Χρυσαφόπουλος, Αδαμίδης, Κοκαβέσης, Σιδέρης, Μπράχο (46′ Ξεζώνοτος), Τομόρι (82′ Παπανικολάου), Νούλας, Ντούνης (78′ Αγγελόπουλος), Πρέντι, Τσόφλιος

Ολυμπιακός Βόλου (Λάκης Μπακάλης): Καραγκιολίδης, Γελαδάρης, Κόκας, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας, Λούγκος, Βασίλιεβιτς (64′ Καράμπελας), Σεχολάρι (78′ Καρβούνης), Ευθυμιάδης (70′ Σκανδάλης), Σέττος (56′ Μέμος)