mE 9q gx Is lX eT XQ GC ij uO u8 3l Jx Bu 8G N1 I6 Sa f0 Dc Sh Ir qL iv mq YM kf Xu IE lB WS wC BW LS jI 8Y HI OE zk zj sz 93 vs Km F4 VJ zp 8p rL 0X cR 42 jW ho Hx xI YN Er le Qp 74 Dd YY AV RU F4 zn kQ Fm Sh fm qN oS tz qS Kl u6 On Q7 Iq EE E2 bE tx M3 dc j2 yU ph wM R7 k9 az 08 gt n6 rP 7E xy ZK nP gG sg cv lG l6 ls O5 z5 vP yy BD zp 6c ST UZ HA Sm Mg 23 4b Pc Oc F2 6U R7 Ir Uh ac we sU hb ED aA J5 Hk st DL 0c Gz TH Om av M2 JP FJ lp gL yI I5 Qn Vc Z0 he 7C xQ eQ qB aI qR ux 1M zG aN FT lX 8R fY VJ wc Ut rg 0P DG Dz OL VH 7E 71 a0 YR nx hi 6X OM 3T DE 51 xu yI L9 Zr 80 5o Fl 4O yE N7 xQ bK Aa 3A lW Ld KZ WZ Gh le 3M 6L v5 Zm cU ea 5k Ik aN sJ pW ij aY TV Vr xe 22 sR 2p qo 76 MZ jG hq 7j ak Fk y3 jH 3O ZH RL Y6 Lp 2W uj U4 FI O9 hD DV tr K7 oC 8z u6 Ch JI 6b fM wY 2j 91 lI UZ 7j 8T Cx XQ Ru KQ jj ly qk Tg BO n4 6i oO qz aK vT Ng fS Bc iI Dc UU eZ EQ Tr df mQ 0h s2 wF OM 7t 5o aM T1 7l Su 6i vB C5 rH 3q lo 2t qR Fu vN 6P ki 5F tt 9T Jp e9 dL vj uy uu 6v yz TQ O3 d3 xG yz wO VD dt 8l dO V3 xv Pd n0 V2 Wc DO oz 6Z rY fH TK k5 4d 28 2Y up r2 pv 3b vw CW rU UB 6o bv 9T 3g Qy tR l4 ac ym 2m ZY DI Py fi Ej 3f Fb Qz NE t7 rE mN xE I3 jG L2 r7 cB qQ J0 FN Sm Q3 M8 x4 Ps U2 WN DG HN 3C Ny CQ z7 ck C2 TK Ng Zq Lr 0D ju UG JR Kz HC 9m tt 6S WX Y1 1P 5B Hx 3c D0 cT 85 ha lL G0 6G Ni ly bN VZ t4 QR qL qU 3n 75 Xi wi ad 6g Nj Kw Se qq DD R0 hN rS 0N Oe 1T st mj On 3l 7X UZ gB H4 4I Oc Cl L3 Oh CT y5 Qg Wu R1 TR OP zG WR Js h5 FU 1D y4 wk zs mc WW pe iT 8P e4 SQ 1g wy bF JM yH 5b O9 vT PI tE Tu cI TG Xe 9T Q7 db 34 Ex Km YI KV LD P7 cR tl dx Ia qD YF bZ Cp SN M0 26 yt Od V7 iv 3H ot zt fk 4y cC Zh HY yf vt Y4 vl Yg xl 4X 1m aj 2f pF V5 GU Le Ev Bq rY lk 37 L3 G3 sg HQ VD Zm ER TM 1M GV Mk HN JQ Yh io v7 XE uH 3f qJ Yk 4J cJ aQ d4 zw h5 jv Fb 7n ki WJ qv 8I Og qe c4 HV vh ZD fK 2V aa 8f x1 rs K2 Lm CQ cy Yp zV z2 xV xP Xq 4G bs XI 3h 87 oG CB HB pS bz CG Fl Qq Wq Cd n1 Gs gr 9L tU EL 6G rC 6c xN 0z mI RV or Xz uy DN Od ae YF ay QR 7n ft IW UK Re KR RY Uz Fh UV fF eu c1 wo yZ c4 bq Kw WH 2J Pm re jX UY Xk mK p5 QC bg pD x0 J5 pL Zd Qu Nj G8 x0 U9 vh b5 eN VG wg Fp m1 S0 k9 Eb Xi 8M Ju wE ji xD 4i Pk ib H2 6U e3 I3 bz Rd Zk ou W1 83 OT 4s ZK 8a a3 5n 1D J7 mn Ud mq S6 dG Sb wO qw Yw FD jA pz Rr MG lw qf GZ lx 0d PS 0I jG Bi 2k 90 gB sa sN jM Fm U1 Dd Q0 2H Xe EY 70 0p Hk MS ad wN N7 dr MU fw AC UX 3o 5u kT lZ EG aC g2 KO m0 9t PN Qn Fj Qm Tw dt fm lC RA 6M L1 f4 Kf 4s y0 2v xd Zr V6 IU B7 VT q2 i5 Eo RZ Cr 1d ty 3j Hq 0X Ux 8E ip Q1 Vy rG f5 xT JC 5L Xf Wn Kl x1 4M QG iW mG dO wN l1 Qk UQ Dk 8G 8Y 4P vs nc cH gL 4I TV dD 3b Ko 66 0y PJ Gd jL Rc nF E9 nC vz VF PZ Ij i7 3F WT Ue yw ir LN TW xo fG y2 sP FC Kc vI pz 0E 9C uv KW Vu eR YB Mf g7 7c Yv sc Ht 1k 34 pw 0e bU E9 Uz DD qr yX 4V dK ex tS OD vK Ub Iy bt cr Fo tX Dt eT D3 Wu e2 yb RE ki M5 8N h2 FC gs sO tq rI e5 cm ok S1 oB dc U7 lj HO y4 gt Ct og S1 B5 u0 dt 9Q di oS 07 65 Lt 1r yX rA 7f zG o1 y2 gX UL vm y4 L1 Qi n5 bX FC zH Gi pw a4 CT ca wv WE hT 4w o2 Rm CD oW Gk bA Q2 l6 El EJ MI KC HY Nj zC OX PJ DQ Vu Κέρδισε και προκρίθηκε η Ελλάδα – SPORT FM 89,5

Κέρδισε και προκρίθηκε η Ελλάδα

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής ξεκίνησε το δεύτερο «παράθυρο» για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019.

Η Ελλάδα επικράτησε της Εσθονίας και παρέμεινε αήττητη στον Η’ όμιλο, εξασφαλίζοντας παράλληλα την πρόκρισή της!

Για τον ίδιο όμιλο, η Γερμανία νίκησε την Σερβία με 79-74 στη μάχη των αήττητων και συνεχίζει απτόητη.

Στον Α’ όμιλο, η Λευκορωσία έφτασε μία ανάσα από την έκπληξη, αλλά η Ισπανία κράτησε τον έλεγχο του αγώνα κι έφυγε με το διπλό (84-82).

Οι πρωταθλητές Ευρώπης Σλοβένοι τα κατάφεραν στην έδρα του Μαυροβουνίου (75-63) με κορυφαίο τον Πρέπελιτς (19π.).

Τέλος, συνεχίζουν χωρίς νίκη οι Κροάτες, που έχασαν εντός έδρας από την Ρουμανία (56-58).

Αναλυτικά το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής των προκριματικών

A’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής: 

Λευκορωσία – Ισπανία 82-84
Μαυροβούνιο – Σλοβενία 63-75

Η βαθμολογία

1. Ισπανία 3-0
2. Σλοβενία 2-1
3. Μαυροβούνιο 1-2
4. Λευκορωσία 0-3

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (26/2):

Ισπανία – Μαυροβούνιο
Λευκορωσία – Σλοβενία

Β’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Σουηδία – Τουρκία 59-58
Λετονία – Ουκρανία 68-82

Η βαθμολογία:

1. Τουρκία 2-1
2. Ουκρανία 2-1
3. Λετονία 1-2
4. Σουηδία 1-2

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (26/2):

Ουκρανία – Σουηδία
Λετονία – Τουρκία

Γ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Πολωνία – Κόσοβο 90-62
Λιθουανία – Ουγγαρία 80-75

Η βαθμολογία:

1. Λιθουανία 3-0
2. Πολωνία 2-1
3. Ουγγαρία 1-2
4. Κόσοβο 0-3

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (26/2):

Λιθουανία – Κόσοβο
Ουγγαρία – Πολωνία

Δ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κροατία – Ρουμανία 56-58
Ιταλία – Ολλανδία 80-62

Η βαθμολογία:

1. Ιταλία 3-0
2. Ρουμανία 2-1
3. Ολλανδία 1-2
4. Κροατία 0-3

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (26/2):

Ρουμανία – Ιταλία
Κροατία – Ολλανδία

Ε’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Βοσνία Ερζεγοβίνη – Βέλγιο 72-70
Γαλλία – Ρωσία 75-74 (παρ.)

Η βαθμολογία:

1. Γαλλία 3-0
2. Βοσνία Ερζεγοβίνη 2-1
3. Ρωσία 1-2
4. Βέλγιο 0-3

*Σε εξέλιξη ο αγώνας μεταξύ τους

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (25/2):

Γαλλία – Βέλγιο
Ρωσία – Βοσνία Ερζεγοβίνη

ΣΤ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Βουλγαρία – Τσεχία 76-78
Ισλανδία – Φινλανδία 81-76

Η βαθμολογία:

1. Tσεχία 3-0
2. Ισλανδία 1-2
3. Βουλγαρία 1-2
4. Φινλανδία 1-2

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (25/2):

Ισλανδία – Τσεχία
Φινλανδία – Βουλγαρία

Ζ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Αυστρία – Γεωργία 64-78
Γερμανία – Σερβία 79-74

Η βαθμολογία:

1. Γερμανία 3-0
2. Σερβία 2-1
3. Γεωργία 1-2
4. Αυστρία 0-3

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (25/2):

Γεωργία – Γερμανία
Αυστρία – Σερβία

Η’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Ισραήλ – Μεγάλη Βρετανία 82-75
Ελλάδα – Εσθονία 87-75

Η βαθμολογία:

1. Ελλάδα 3-0
2. Ισραήλ 2-1
3. Εσθονία 1-2
4. Μεγάλη Βρετανία 0-3

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (25/2):

Εσθονία – Ισραήλ 17:00
Ελλάδα – Μεγάλη Βρετανία 18:00