Ισόπαλος ο Βόλος που δεν του δόθηκε πέναλτι μαρς!

Ισοπαλία για τον Βόλο στην Λάρισα…

Ισόπαλο τελείωσε το παιχνίδι της Λάρισας ανάμεσα στον τοπικό Απόλλωνα και την ΠΑΕ Βόλος, που ήταν καλύτερη, προηγήθηκε στο σκορ και δεν της δόθηκε καθαρό πέναλτι στο 75΄ σε ανατροπή του Βασίλη Μάντζη μέσα στην περιοχή από τον Καρατάσιο!

Με γκολ για τον Βόλο ξεκίνησε το ματς της Λάρισας, όταν μόλις στο 3′ ο Ηλιόπουλος έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από την σέντρα του Ντεντάκη, για το 0-1.

Στο 11′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 2-0, αλλά ο Μάντζαρης σταμάτησε τον Μάντζη.

Οι γηπεδούχοι πλησίασαν στην ισοφάριση στο 17′, όμως ο Καραγκιολίδης απέκρουσε το σουτ του Μαρκολίνο.

Αυτό το σκορ παρέμεινε και μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, με το σύνολο του Χουάν Φεράντο να κρατάει το υπέρ του 1-0.

Πεσμένος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία καλή στιγμή στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης.

Στο 69′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Πολέτο να γράφει με ωραίο αριστερό σουτ το 1-1. Στο 75′ ο Βόλος ζήτησε δικαιολογημένα πέναλτι σε κράτημα του Καρατάσιου στον Μάντζη, με τον διαιτητή Κατσικογιάννη να δείχνει όμως παίζεται.

Στο 85′ οι Λαρισαίοι έμειναν με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μαρκολίνο.

Σκόρερ: 69′ Πολέτο – 3′ Ηλιόπουλος
Κόκκινες: 85′ Μαρκολίνο

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Χατζής (63′ Λίταινας), Καρατάσιος, Τασιούλης, Μαρκολίνο, Λούκας Ράμος, Πολέτο (90′ Καμπέρης), Λουκάο
ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Καρρίκι, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Λούκας Γκαρσία (73′ Φράγκος), Πίτου Γκαρσία, Κότο (61′ Ν’Γκουέμ), Ηλιόπουλος (73′ Πέντα), Μάντζης

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Κωτούλας (Κιλκίς)