Αρχική » Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

by admin

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Γερμανία η κλήρωση των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων Νέων και οι Εθνικές Ομάδων Νέων Ανδρών, Νέων Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων και Κορασίδων έμαθαν τους αντιπάλους τους στους ομίλους των αντίστοιχων διοργανώσεων.

Tο «παρών» έδωσαν εκπροσωπώντας την ΕΟΚ ο Δήμος Ντικούδης (υπεύθυνος Εθνικών Ομάδων και μέλος του ΔΣ) και ο Ντίνος Σβερκούνος (Γενικός Διευθυντής).

Ανδρών
Ευρωπαϊκό U20, 13-21/7 Γκντίνια (Πολωνία)
Α’ Όμιλος: Γαλλία, Ελλάδα, Σερβία, Πολωνία
Β’ Όμιλος: Ισραήλ, Γερμανία, Ιταλία, Τσεχία
Γ’ Όμιλος: Ισπανία, Τουρκία, Βέλγιο, Βόρεια Μακεδονία
Δ’ Όμιλος: Λιθουανία, Μαυροβούνιο, Σλοβενία, Ισλανδία

Ευρωπαϊκό U18, 27/7-4/8 Τάμπερε (Φινλανδία)
Α’ Όμιλος: Τουρκία, Γερμανία, Κροατία, Βέλγιο
Β’ Όμιλος: Γαλλία, Ελλάδα, Σουηδία, Δανία
Γ’ Όμιλος: Σερβία, Ιταλία, Ισραήλ, Λετονία,
Δ’ Όμιλος: Ισπανία, Σλοβενία, Λιθουανία, Φινλανδία
Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Ευρωπαϊκό U16, 9-17/8, Ηράκλειο Κρήτης (Ελλάδα)
Α’ Όμιλος: Ισπανία, Τουρκία, Λετονία, Φινλανδία
Β’ Όμιλος: Λιθουανία, Σερβία, Γερμανία, Βουλγαρία
Γ’ Όμιλος: Γαλλία, Σλοβενία, Πολωνία, Γεωργία
Δ’ Όμιλος: Ιταλία, Ελλάδα, Ισραήλ, Κροατία
Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Γυναικών

Ευρωπαϊκό U20 (Β’ Κατ.), 6-14/7 Σόφια (Βουλγαρία)
Α’ Όμιλος: Τσεχία, Ιρλανδία, Ελβετία, Σλοβακία
Β’ Όμιλος: Βουλγαρία, Ισλανδία, Ουκρανία, Αυστρία
Γ’ Όμιλος: Βέλγιο, Ελλάδα, Κροατία, Αλβανία
Δ’ Όμιλος: Ολλανδία, Ρουμανία, Μεγάλη Βρετανία
Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Ευρωπαϊκό U18 (Β’ Κατ.), 2-11/8, Πλοϊέστι (Ρουμανία)
Α’ Όμιλος: Ελλάδα, Ιρλανδία, Βουλγαρία, Βόρεια Μακεδονία, Νορβηγία
Β’ Όμιλος: Λιθουανία, Ολλανδία, Δανία, Μεγάλη Βρετανία
Γ’ Όμιλος: Τσεχία, Σλοβακία, Ισλανδία, Αυστρία
Δ’ Όμιλος: Βοσνία Ερζεγοβίνη, Σουηδία, Ρουμανία, Ουκρανία, Mαυροβούνιο
Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Ευρωπαϊκό U16, 16-24/8 Ουγγαρία (Μίσκολτς)
Α’ Όμιλος: Ιταλία, Κροατία, Γερμανία, Σουηδία
Β’ Όμιλος: Γαλλία, Ουγγαρία, Ελλάδα, Ισραήλ
Γ’ Όμιλος: Ισπανία, Λετονία, Πολωνία, Σερβία
Δ’ Όμιλος: Βέλγιο, Φινλανδία, Σλοβενία, Μαυροβούνιο
Η κλήρωση των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

ΠΗΓΗ

You may also like