Εξάσφαιρος

Ποδοσφαιρικό πάρτυ στην Νεάπολη με τον Βόλο ΝΠΣ να προσφέρει θέαμα

Τυχεροί ήταν όλοι όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα του πρωτοπόρου με τον Αχιλλέα Φαρσάλων, αφού απόλαυσαν οκτώ γκολ ενώ θα μπορούσαν να μπούνε άλλα τόσα.

Στο 5’, ο Αχιλλέας έκανε το λάθος και άνοιξε το σκορ, με γκολ του Τλούπα. Μετά από τρία λεπτά ο Δεμηρτζόγλου σκόραρε φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Στο 10’ ο Μάντζης με απευθείας σουτ ύστερα από κόρνερ του Πίτου Γκαρσία έκανε το 2-1. Στο 17’ είχαμε την απάντηση του Αχιλλέα κάνοντας γρήγορα το 2-2 με τον ίδιο σκόρερ. Ο Γκαλίτσιος με κεφαλιά στο 26’ και με αυτογκόλ του Καραμπούζη, έγινε και το 4-2 στο 32′, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό. Στο 56’, ο Ηλιόπουλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το 5-2. Ο Καμπαγιέρο με καταπληκτικό σουτ ολοκλήρωσε το θρίαμβο με τελικό σκορ 6-2.

Βόλος ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ζέρης, Ντόσης, Τζελίδης (65’ Παπαδόπουλος), Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου, Πέντα, Καμπαγιέρο, Μάντζης (53’ Κολλάς), Πίτου Γκαρσία (67’ Σαλαμούρας), Ηλιόπουλος (59’ Μηλιώτης)

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Χάμος, Μάρκου (57’ Κουρούμαλος), Καραμπούζης, Τλούπας (64’ Κατσανάκης), Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Κούλπας, Μίχος, Χατζής, Καραγκούνης, Βούλγαρης (61’ Αραπίτσας)