Γίνεται ομάδα σιγά σιγά

O Ολυμπιακός Bόλου κατάφερε χθες και πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο, που θα τον βοηθήσει για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο δυνατά για να πετύχουν ένα τέρμα, έτσι ώστε να τους φύγει το άγχος .

Ευκαιρίες αρκετές… κι ένα δοκάρι με τον Διβανέ.

Το γκολ δεν ήρθε κι έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στην ανάπαυλα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός μπήκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να μην αφήσει τον αντίπαλο να σκεφτεί ότι θα πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Με κάποιες αλλαγές που έγιναν από την τεχνική ηγεσία και την χρησιμοποίηση του Χρήστου από τα μέσα του παιχνιδιού και μετά, έγινε πιο επιθετικός.

Το γκολ όμως δεν ερχόταν κι εκεί που όλοι λέγαμε για ακόμα ένα ισόπαλο παιχνίδι, ήρθε ο Γελαδάρης με μια βολίδα με το δεξί εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα εκεί που ακόμα ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας, ψάχνει να την βρει…

Από που πέρασε και που καρφώθηκε!

Το τελικό 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος και ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε ένα μεγάλο διπλό εκτός έδρας και μάλιστα τον ευνόησαν και τα άλλα αποτελέσματα.