Βόλος 2004 – ΑΕΛ 1-3 για την Α΄ Εθνική γυναικών

Την ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του Βόλος 2004 από την ομάδα της ΑΕΛ στον Βόλο, με σκορ 1-3, σε παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος γυναικών της Α΄ Εθνικής κατηγορίας…

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη η ομάδα της Λάρισας ανέβασε στροφές και πέτυχε τρία τέρματα, παίρνοντας έτσι μία σχετικά άνετη νίκη.

58΄  Χριστοφορίδη, 61′ Ζντράβκοβιτς και 72′ με πέναλτι η Λόγου πέτυχαν τα τέρματα για την ΑΕΛ, ενώ για τον Βόλο 2004 μείωσε στο 81΄ η Σύρμου.

Οι Βολιώτισες αγωνίστηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 55′, καθώς αποβλήθηκε η Γρηγοριάδη με δεύτερη κίτρινη.

Από το σημείο εκείνο και μετά, τα πράγματα έγιναν δύσκολα για την ομάδα του Βόλου…

Βόλος 2004 (Κολημήτρας): Χατζηλαζάρου, Νικάκη (90+1′ Πάσχου), Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου (90+1′ Κυριάκου), Γρηγοριάδη, Ανδρέου, Βέτσικα (80′ Γεωργολοπούλου), Κέκου (85′ Πούλιου)

ΑΕΛ (Γκαλίτσιος): Νάση, Γαγάρα (87′ Παιδή), Αρκούλη, Σωτηριάδη, Michalopoulos, Ζντράβκοβιτς, Τσούκα (70′ Σκοτεινιώτη), Ακριβούλη (60′ Σπυροπούλου), Χριστοφορίδη, Λόγου, Σρετένοβιτς (80′ Μπελμεζά)