Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Ιτέας 5-0

Mε το δεξί άρχισε το πρωτάθλημα ο Βόλος ΝΠΣ, ο οποίος είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Αστέρα Ιτέας. Οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια να προηγηθούν με 3-0 στο σκορ, χάρη σε δύο τέρματα του Ηλιόπουλου στο 25΄ και στο 29΄ αντίστοιχα, και ένα του Πέντα στο 45+1΄, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Χουάν Φεράντο κατέβασε ταχύτητα, ωστόσο κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Ντεντάκης και Μάντζης στο 77΄ και στο 86΄, ήταν οι σκόρερ αυτών, αποτέλεσμα το οποίο έμμελε να είναι και το τελικό του αγώνα.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Πατσιογιώργος, Ντεντάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Τζελίδης, Πιαστόπουλος (57′ Ζέρης), Πέντα (77′ Δεμηρτζόγλου), Καμπαγιέρο (69′ Μελισσόπουλος), Μάντζης, Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (Κώστας Λίβας): Μάλτζαρης, Λαζάρου (80′ Δαμιανός), Μιχ. Τοπούζι (46′ Γεωργουσόπουλος), Ζαννιάς, Πανάκης, Αντωνόπουλος, Αν. Τοπούζι, Μπογκντάνι, Αλεξίου, Χαραλαμπίδης (46′ Κοντογιώργος), Αντωνίου (75′ Χαρδαλούπας)