Αρχική » Αφηνιασμένος Πανιώνιος πέρασε με 3άρα από το Πέραμα – Όλα τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Αφηνιασμένος Πανιώνιος πέρασε με 3άρα από το Πέραμα – Όλα τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

by admin

Αφεντικό του τέταρτου ομίλου της Γ’ Εθνικης παραμένει ο Πανιώνιος. Οι «κυανέρυθροι» επιβλήθηκαν 3-0 του Περαμαϊκού και παρέμειναν χωρίς πρόβλημα στην κορυφή, στο +5 από τον Εθνικό Πειραιά. Οι Πειραιώτες, από τη μεριά τους, παραμένουν στο κυνήγι μετά από άνετη νίκη (4-0) επί του Ελλοπιακού.

Στην ισοπαλία (1-1) κόλλησαν Κόρινθος και Ρόδος, στο ντέρμπι κορυφής του τρίτου ομίλου, με τη Θύελλα Ραφήνας, που επικράτησε 5-0 του ΠΑΟ Βάρδας να πλησιάζει στους δύο βαθμούς την κορυφή.

Παρά την ισοπαλία (0-0) με τον Εορδαϊκό, ο Σβορώνος παρέμεινε στην κορυφή του δεύτερου ομίλου, με τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, που νίκησε 2-0 την Αναγέννηση Άρτας, να τον πλησιάζει στο -2.

Όσον αφορά τον πρώτο όμιλο, η Καβάλα συνέχισε το σερί που την κρατάει με άνεση στην κορυφή, επικρατώντας 4-0 της Αναγέννησης Επανομής.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος


Ορέστης Ορεστιάδας-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 3-0
ΑΟ Χανιώτης-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-2
Νίκη Ευκαρπίας-Πανθρακικός 1-2
Απόλλων Παραλιμνίου-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-0
Άρης Πετεινού-Δόξα Δράμας 1-1
Θερμαϊκός-Άρης Αβάτου 1-3
Βέροια-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α.α
Καβάλα-Αναγέννηση Επανομής 4-0
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Βαρβάρας 3-0

2ος όμιλος


ΑΕ Λευκίμμης-Νέα Αρτάκη 4-1
Θεσπρωτός-Αστέρας Πετριτή 1-0
ΠΟ Φήκης-ΑΕ Κιλελέρ 0-3 α.α
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αναγέννηση Άρτας 2-0
Πιερικός-Θύελλα Κατσικάς 1-1
Εορδαϊκός-Σβορώνος 0-0
Καστοριά-Βατανιακός 3-3
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΟ Τρίκαλα 0-0
Μαγνησιακός-Αστέρας Σταυρού0-3 α.α

3ος όμιλος


ΑΕ Ερμιονίδας-ΑΕ Μυκόνου 0-1
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Πυλίου Κω 4-1
ΑΕΡ Αφάντου-Ελλάς Σύρου 0-1
ΠΑΣ Κόρινθος-Ρόδος 1-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Παναιγιάλειος 1-4
Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Βάρδας 5-0
Ιάλυσος-Μαρκό 3-0
Αστέρας Βάρης-Βύζας Μεγάρων 6-0
Πανελευσινιακός-Παναργειακός 0-3

4ος όμιλος


Ηλυσιακός-ΑΟ Υπάτου 2-0
Άρης Πετρούπολης-Άγιος Νικόλαος 2-1
Αγία Παρασκευή-Φωστήρας 1-2
Προοδευτική-Ατσαλένιος 1-0
Περαμαϊκός-Πανιώνιος 0-3
Ελλοπιακός-Εθνικός 0-4
Ερμής Ζωνιανών-Ατρόμητος Πειραιά 3-0
Απόλλων Σμύρνης-Επισκοπή 2-0
ΑΟ Χαϊδαρίου-Αλμυρός Γαζίου 0-1

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

ΠΗΓΗ

You may also like