Ήττα σοκ από το Βελούχι

Ότι έχτιζε στις πρώτες αγωνιστικές ο Ρήγας, δείχνει να τα γκρεμίζει τις τελευταίες. Στο 86′ το σοκ από το Βελούχι …

Σε έναν αγώνα που από την αρχή έδειχνε να μην είναι ο ιδανικός για τον Ρήγα αφού βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Μόλις στο 8′ ο Γενιτσαρόπουλος έκανε το 0-1 αιφνιδιάζοντας όλους στο Βελεστίνο και δείχνοντας ότι το απόγευμα μόνο εύκολο δεν θα είναι για την ομάδα του Βελεστίνου.

Ευτυχώς η ισοφάριση ήρθε πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Νασιακόπουλο , γεγονός που ανέβασε ψυχολογικά την ομάδα.

Το 2ο ημίχρονο κυλούσε βασανιστικά αδιάφορο έως το 86′ του αγώνα που σε ανύποπτη στιγμή έγινε το 1-2 με τον Μπόγδανο, “παγώνοντας” τον γήπεδο.

Ο Τζοβάρας είχε τρομερή ευκαιρία στις καθυστερήσεις να φέρει το παιχνίδι στα ίσα αλλά ατύχησε ..

Στα αρνητικά η αποχώρηση λόγω τραυματισμού του Σπαθή που συμπλήρωσε και τέσσερις κίτρινες κάρτες όπως και ο Χατζηαθανασίου που αποβλήθηκε λίγο πριν το τέλος δεχόμενος τη δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα.