Ακόμα σκοράρουν …

Χορταστικό παιχνίδι με 8 τέρματα στην Νεάπολη σήμερα το μεσημέρι .

Με τον Αχιλλέα Φαρσάλων να στέκεται ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο 20 λεπτό . Αφού κατάφερε να παγώσει 2 φορές τους φίλους του  Βόλου ΝΠΣ με το 0-1 που έγινε μόλις στο 4΄ αλλά και την ισοφάριση 2-2 που πέτυχε στο 17΄. Από εκεί και μετά άρχισε να γίνετε αισθητή με κάθε τρόπο η διαφορά τον δυο ομάδων . Τελικές , κατοχή μπάλας , όμορφοι συνδυασμοί και πίεση σε όλο το γήπεδο και από την άλλη γεμίσματα  όπως-όπως , κακή ανάπτυξη και ελάχιστη διάθεση για πρωτοβουλία στο παιχνίδι . Φυσικά στο ημίχρονο το σκορ είχε γίνει 4-2 ενώ το τελικό 6-2 μάλλον κολακευτικό είναι για τον Αχιλλέα .

1. Ο Χρήστος Κολλάς μπήκε φουριόζος και έψαξε το γκολ , του το στέρησε όμως το δοκάρι στο 69΄ .
  2. Ο Νεμπεγλέρας έπαιξε 90 λεπτά έλλειψη ποιοτικών επιλογών από τον πάγκο , αυτός είναι και ένας λόγος που οδηγεί τον Αχιλλέα πίσω στο τοπικό.
  3. Αρκετός κόσμος σε άλλο ένα παιχνίδι στη Νεάπολη . Η επέκταση της κερκίδας ίσος είναι επιτακτική σε λίγο καιρό .