Παράσταση για ένα ρόλο

Με ακόμα ένα ευρύ εντός έδρας σκορ 4-1 επικράτησε ο Βόλος ΝΠΣ του Α.Ο. Σελλάνων. Οι γηπεδούχοι σε ακόμα ένα παιχνίδι είχαν πλήρη υπεροχή και ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς στον αγώνα. Παρά το τέρμα που δέχτηκε η ομάδα των Σελλάνων έμεινε προσηλωμένη στο αμυντικό παιχνίδι καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, κάνοντας ελάχιστες εμφανίσεις πάνω από τη μεσαία γραμμή. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να διασπάσουν τη διπλή ζώνη άμυνας των φιλοξενούμενων ώστε να διευρύνουν το σκορ.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο να «καθαρίσει» το παιχνίδι. Ο Βόλος ΝΠΣ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και σε ένα εφιαλτικό τέταρτο (50′- 65′) για την ομάδα των Σελλάνων οι Ντόσης (51′), Ηλιόπουλος (54′) και Ντεντάκης (66′) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας τους. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν στο 83′ με τον Μάττα και να διαμορφώσουν το τελικό  4-1.

Είναι πλέον δεδομένο ότι η ομάδα του Βόλου θα συναντά τέτοιου είδους άμυνες, οι οποίες το μόνο τους μέλημα είναι να κρατήσουν το σκορ σε όσο πιο χαμηλά επίπεδα. Χαρακτηριστικό ήταν ότι ακόμα και στο 4-0, η άμυνα του ΑΟ Σελλάνων ήταν μαζική.

Είναι δηλαδή μέχρι να μπει το πρώτο … Μετά η παράδοση είναι άνευ όρων !