Πολύ κοντά στην επόμενη φάση οι δύο ομάδες

ΠΑΙΔΕΣ

Ακόμα πιο κοντά στην επόμενη φάση βρίσκονται οι Παίδες της ΕΠΣΘ

μετά την νίκη τους απέναντι στους παίδες της ΕΣΠ Ευρυτανίας.

Το τελικό σκορ 13-0 δεν χωράει καθόλου κριτική και ανάλυση λόγω της χαμηλής δυναμικότητας της αντίπαλης ομάδας.

Για την ιστορία τα γκολ της ΕΠΣθ σημείωσαν οι Κολώνιας (3), καλόγηρος (3), Μπουμπούκης (3), Τζιάνης (2), Δρόσος και Σανάϊ.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ : Πουλιάνας (41′ Μπατζιάκας), Δρόσος, Κουτούπης, Κουτσιμπάνας (41′ Σανάι), Καραγιάννης, Κωστούλας, Γλυκός (41′ Καλαφατάκης), Μπουμπούκης, Κολώνιας (41′ Μπαλούλης), Καλόγηρος, Τζιάνης (41′ Παναγούλας).
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ : Μπακατσιάς, Τριανταφυλλόπουλος, Κ. Κελεσίδης, Π. Δροσίνης, Γ. Κελεσίδης, Κοτρώνης (75′ Κοκοτίνης), Καραμπάνας (46′ Καραμπίκος), Σερπάνος, Πιστιώλης (49′ Κουτούπης), Σταμούλης, Τσιγαρίδας

ΝΕΟΙ

Έχουν το απόλυτο και είναι σχεδόν σίγουροι στην επόμενη φάση

Οι παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου, όπως και στο πρώτο αγώνα στο Καρπενήσι δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Νέους της ΕΠΣ Ευρυτανίας αλλά και πάλι το ένα γκολ ήταν αρκετό  για να δώσει την νίκη στην ΕΣΠΘ.

Από την αρχή του αγώνα οι Νέοι της ΕΠΣΘ είχαν τον απόλυτο έλεγχο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Τελικά στο 37′ με ένα καταπληκτικό σουτ του Ματθαίου έγινε το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, με την ΕΠΣΘ να κρατάει το πολύτιμο αποτέλεσμα μέχρι το τέλος, το οποίο σχεδόν φέρνει την ομάδα στην επόμενη φάση διότι εκτός από τους πρώτους σε κάθε όμιλο προκρίνονται και οι δύο καλύτεροι δεύτεροι.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ : Διαμαντόπουλος, Μπόλης (84′ Μυλωνάς), Δοδοντσίδης, Τσίλογλου, Αγερώτης, Μεγαγιάννης (70′ Τετραμίδας), Κανούτας, Ματθαίου (46′ Μπέκος), Τιμπλαλέξης, Κατσαγεωργίου (74′ Ακριβόπουλος), Τάρε.
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: Πατλιάς, Μπίκας, Πατρώνης, Τσιάρας, Π. Μπουρμπουρής, Αλ. Τόλης (80′ Τριανταφυλλόπουλος), Τριανταφύλλου, Ρέπας, Τσούκας, Στ. Μπουρμπουρής, Ν. Τόλης (88′ Καβαδίας).

πηγή : epsthessalias.gr