Οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στην Γ Εθνική

Ολοκληρώθηκε στις 31/7 η διαδικασία της πρώτης φάσης δηλώσεων συμμετοχής στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Θυμίζουμε πως λόγω του Covid-19, η ΕΠΟ προχώρησε αρκετές αλλαγές όσον αφορά τη διεξαγωγή της νέας σεζόν, ανεβάζοντας αρχικά τον αριθμό των συμμετεχόντων και αφετέρου κάνοντας δεκτή την εισήγηση της Επιτροπής Διοργανώσεων για την άνοδο και των τρίτων ομάδων των πρώτων κατηγοριών των ιδρυτριών Ενώσεων (Αθήνας, Πειραιά, Μακεδονίας), αλλά και των δεύτερων ομάδων των ΕΠΣ Λάρισας και Αχαΐας, οι οποίες είναι οι μεγαλύτερες πληθυσμιακά Ενώσεις.

Oι ομάδες που δεν θα δηλώσουν συμμετοχή μπορούν να αντικατασταθούν από ομάδες της ίδιας Ένωσης κατά βαθμολογική σειρά. Αυτό σημαίνει πως οι δευτεραθλητές των Ενώσεων θα έχουν δικαίωμα να δηλώσουν συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής έως την Τρίτη (4/8) και οι τρίτες κατά σειρά ομάδες στη βαθμολογία έως την Παρασκευή (7/8).

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του sportsup.gr οι ομάδες που δεν δήλωσαν συμμετοχή είναι (αλφαβητικά) :

ΑΟ Ανατολής

Απόλλων Μακρυχωρίου (αντικαταστάθηκε από την Αναγέννηση Καρδίτσας)

Δόξα Κάτω Καμήλας

Εθνικός Σιδηροκάστρου

Θιναλιακός

Θύαμις Καστρίου

Πανακρωτηριακός

ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου

Σκουφάς Κομποτίου

Ο μέχρι στιγμής χάρτης της Γ’ Εθνικής (με έντονα στοιχεία οι ομάδες που δεν δήλωσαν και δύναται να αντικατασταθούν) :

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου

ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς

ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων

ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου, Δόξα Κάτω Καμήλας, Εθνικός Σιδηροκάστρου

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου

ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας

ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών

ΕΠΣ Ημαθίας: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη

ΕΠΣ Γρεβενών: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας

ΕΠΣ Λάρισας: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας

ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς, ΑΟ Ανατολής

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς, Θύαμις Καστρίου

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015

ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας, Σκουφάς Κομποτίου

ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου, Θιναλιακός

ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών

ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός

ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου, Κιθαιρών Καπαρελλίου

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης

ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Εθνικός, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: ΓΣ Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Κυανούς Αστέρας Βάρης

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή

ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας

ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς

ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης

ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης

ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Πυλίου

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά, Πανναξιακός

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών

ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ ΜΙΜΑΣ Μικρασιατική

ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου

ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας, Πανακρωτηριακός

ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Ρεθύμνου

ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου

ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίους Νιικολάου ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας

Πηγή: soccerplus.gr

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *