Έμεινε στο μηδέν η Νίκη

Παράπονα από τους κυανόλευκους για πέναλτι που δεν τους δόθηκε

Σε ένα παιχνίδι, κακό στο πρώτο μέρος και σαφώς με περισσότερο ενδιαφέρον στην επανάληψη, η Νίκη δεν τα κατάφερε κόντρα στον ΟΦΙ κι έμεινε στο… μηδέν!

Η λευκή ισοπαλία δεν ήταν το αποτέλεσμα που ήθελε ο Στάικος Βεργέτης και οι παίκτες του, όμως η Νίκη δεν μπόρεσε να κάνει γκολ μία από τις αρκετές ευκαιρίες που είχε κυρίως στο β΄ μέρος.

Όμως στην Νίκη φωνάζουν και για μία φάση που «μύρισε» πέναλτι, όταν ο Αποστολόπουλος ανέτρεψε τον Ροχάνο, αλλά ο διαιτητής Σιδηρόπουλος δεν έδωσε την παράβαση!

Και αφού οι Λούκας και Ροχάνο κυρίως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν με αποκορύφωμα την φάση του Καπού στις καθυστερήσεις, που αφού πέρασε και τον Φώτη Καραγκιολίδη πλάσαρε άουτ…

Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τον βαθμό να μην ικανοποιεί τους κυανόλευκους αλλά και τους φίλους τους, που βρέθηκαν στο Δημοτικό της Νεάπολης.

Οι συνθέσεις

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Κάρδαρης (78’ Καπός), Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Σ. Κυριακίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο (60’ Τσιώλης), Ντομίνγκεθ, Λούκας Γκαρσία, Κρουθ, Ροχάνο

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης (46’ λ. τρ. Μπάμπης), Μάγκας, Σέχου, Τζελέπης, Σκόνδρας, Βογιατζής, Αποστολόπουλος (75’ Χρυσοφάκης), Κατσικοκέρης, Μηνάς (63’ Παπαδόπουλος)