Χάσανε και οι δύο

Η ισοπαλία φέρνει εξελίξεις και στις δύο ομάδες …

Έ-χ-ασαν και οι δύο … αφού δίχως νικητή έληξε η αναμέτρηση στο Πανθεσσαλικό στάδιο, και με τις δύο ομάδες να χάνουν πολύτιμο έδαφος στη διεκδίκηση της ανόδου, δίνοντας μεγάλο προβάδισμα στον Νόλος ΝΠΣ.

Η Νίκη ευτύχησε και προηγήθηκε μόλις στο 4’ με τον Ντόλγκι με απευθείας φάουλ αφού πρώτα βρήκε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγώνα στα πρώτα λεπτά και στο 12’παραλίγο να γίνει 2-0, αφού μετά την προσωπική ενέργεια του Γιακοβλεφ, ο Μέτσε δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Αντίθετα ο Ολυμπιακός στα πρώτα 20′ δεν υπήρχε στο γήπεδο και ενώ έψαχναν να βρουν τα πατήματά τους στο ματς, ήρθε και ο τραυματισμός του Σκανδάλη. Και αφού γλίτωσε τα χειρότερα, στο 25’ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Σκόρερ ο Θέος, που πήρε την πάσα από τον Βαρούχα και με σουτ από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-1.

Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου χωρίς την μεγάλη φάση.

Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου είχε από μία μεγάλη ευκαιρία για την κάθε ομάδα. Στο 56’ για τον Ολυμπιακό, όταν ο Βαρούχας με ατομική ενέργεια έφτασε μπροστά στον Θεολόγη, με τον τερματοφύλακα της Νίκης να διώχνει την τελευταία στιγμή. Στο 61’ για την Νίκη, με τον Γιάκοβλεφ να πασάρει στον Γαρυφαλλόπουλο, με τον Νόνη να αλλάζει την πορεία της μπάλας στο σουτ του επιθετικού της Νίκης.

Ο υπόλοιπος αγώνας κυλούσε βασανιστικά με αποτέλεσμα να έρθει το φυσιολογικό 1-1. Πλέον οι εξελίξεις τρέχουν και για τις δύο ομάδες. Οι φίλαθλοι της Νίκης αποδοκίμασαν στο τέλος ενώ αντίθετα στον Ολυμπιακό οι φήμες για Διοικητικές αλλαγές πυκνώνουν !!!

Νίκη Βόλου (Φάντζιο Μπούις): Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσίδης, Καρτσαμπάς, Βέργος, Μπάιριτς, Ντόλγκι, Μέτσε (90+4’ Βουρδάκης), Γιάκοβλεφ, Γαρυφαλλόπουλος (83’ Ματθαίου)

Ολυμπιακός Βόλου (Κώστας Μπράτσος): Καραγκιολίδης, Κόκας Α., Καραμπάς, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς (65’ Ευθυμιάδης), Σκανδάλης (18’ λ.τρ.  Σεχολάρι), Κόκας Δ., Θέος (70’ Μέμος), Βαρούχας