Αποστολή εξετελέσθη

Άλλο ένα εύκολο απόγευμα για το Βόλο ΝΠΣ που επικράτησε με 3-1 του Αμβρυσσέα Διστόμου. Με δύο εκπλήξεις ξεκίνησε τους πρώτους 11 ο Χουάν Φεράντο καθώς ο Γκαλίτσιος έκανε το ντεμπούτο του στο κέντρο της άμυνας και ο Σαλαμούρας ξεκίνησε για πρώτη φορά ως βασικός .

Οι γηπεδούχοι πίεσαν από το πρώτο λεπτό και ευτύχησαν να κερδίσουν πέναλτι έπειτα από όμορφη ατομική ενέργεια του Δεμηρτζόγλου. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Γκαρσία στο 42΄. Το τέρμα αυτό ήταν πολύ σημαντικό καθώς οι ποδοσφαιριστές πήγαν στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ τους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τέλειωσε το πρώτο, με το Βόλο να πιέζει και τους φιλοξενουμένους να αμύνονται .Τα πράγματα απλουστεύθηκαν έπειτα από τέρματα των Δημόπουλου στο 60΄ και Μάντζη στο 75΄, να ανεβάζουν το δείκτη του σκορ στο 3-0 . Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Διστόμου είναι να μειώσει, με τον Κωστούλα στο 83΄,εκμεταλλευόμενη την αδράνεια των παικτών του Βόλου και να γράψει το τελικό 3-1.

Σε ακόμα ένα παιχνίδι οι παίκτες του Βόλου ΝΠΣ ανέβασαν με άνεση το δείκτη στου σκορ στο 3-0 και δώσαν την ευκαιρία στον προπονητή τους να δώσει ανάσες σε βασικούς παίκτες και να δοκιμάσει άλλους καθώς ακολουθεί ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου την επόμενη αγωνιστική.