Τα παιχνίδια των Κ 19, Κ 17 στην SL 1

Στον ορισμό των αγώνων της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19, αλλά και της 5ης στο αντίστοιχο πρωτάθλημα των Κ17 προχώρησε η SL 1, ενώ έναρξη έχουμε σε αυτό των ομάδων Κ15, στο οποίο όμως ο Βόλος δεν έχει συμμετοχή.

Στο πρωτάθλημα Κ19 ξεχωρίζει το ντέρμπι του Άρη με τον Ολυμπιακό, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή (6/10) στις 13:00 στο Δημοτικό γήπεδο Πυλαίας «Α. Καραμπουρνιώτης», ενώ την ίδια μέρα στις 11:30 ο ΠΑΟΚ θα παίξει με τον Αστέρα Τρίπολης στο βοηθητικό γήπεδο της αρκαδικής ΠΑΕ.

Το Σάββατο (5/10) στις 11:00 στο ΕΑΚ ο Βόλος θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο, στο Κορωπί ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί την Ξάνθη, ενώ στις 15:00 στο Αλκαζάρ η ΑΕΛ θα υποδεχθεί την ΑΕΚ.

Αναφορικά με τους δύο ομίλους του πρωταθλήματος Κ17 υπάρχουν δύο ντέρμπι, ένα σε κάθε όμιλο. Για τον Α’ όμιλο την Κυριακή στις 17:00 η ΑΕΚ θα παίξει στο Δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου στο Άλσος Βεΐκου με τον Ολυμπιακό, ενώ στον Β’ όμιλο το Σάββατο το πρωί στις 11:00 ο Άρης θα κοντραριστεί με τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο των Νέων Επιβατών.

Όσο για την ομάδα του Βόλου, αυτή θα παίξει στις 11 το πρωί της Κυριακής στο Αλκαζάρ κόντρα στην ΑΕΛ.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

11:00 Βόλος – Ατρόμητος: ΕΑΚ Βόλου

11:00 ΟΦΗ – Πανιώνιος: Π.Ο. Ατσαλένιου

11:00 Παναθηναϊκός – Ξάνθη: Αθλητικό Κέντρο Παναθηναϊκού Κορωπί

11:15 Λαμία – Παναιτωλικός: Λιανοκλαδίου

15:00 ΑΕΛ – ΑΕΚ: ΕΑΚ Λάρισας (Αλκαζάρ)

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

11:30 Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ: Βοηθητικό ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης

13:00 Άρης – Ολυμπιακός: Δημοτικό Πυλαίας «Α. Καραμπουρνιώτης»

14:00 Ξάνθη – Βόλος: Αθλητικό Κέντρο Πηγαδίων

Αναλυτικά και το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ17

Α’ όμιλος

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

11:00 Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός: Δημοτικό Χαλανδρίου (Ν. Πέρκιζας)

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

11:30 ΟΦΗ – Πανιώνιος: Δημοτικό Ελιάς

12:00 Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης: Ηφαίστου Περιστερίου

17:00 ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Δημοτικό Γαλατσίου (Άλσος Βεΐκου)

Β’ όμιλος

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

11:00 Άρης – ΠΑΟΚ: ΠΑΟΝΕ

11:00 Παναιτωλικός – Ξάνθη: Αθλητικό Κέντρο EMILEON

15:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία: Αθλητικό Κέντρο EPIRUS

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

11:00 ΑΕΛ – Βόλος: ΕΑΚ Λάρισας (Στάδιο Αλκαζάρ)

 

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *