Τον πήρε η κάτω βόλτα…

Συντριβή στην Νεάπολη 1-4 από τα Χανιά!!!

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε ο ΑΟΧ Κισαμικός που πέρασε με 4-1 από την Νεάπολη, κερδίζοντας τον Βόλο που πηγαίνει από το κακό στο… χειρότερο!
Πάντως το πρώτο ημίχρονο δεν έδειχνε πως το ματς θα είχε αυτή την εξέλιξη, αφού οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες χωρίς τέρματα με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Όμως η αποβολή του Γκαλίτσιου στο 47’ άλλαξε τις ισορροπίες και την εξέλιξη του παιχνιδιού…

Οι Χανιώτες εκμεταλλεύτηκαν άψογα τον παίκτη παραπάνω και πήραν τα ηνία του σκορ στο 58’, με τον Ρίσκι.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Βόλος αντέδρασε και ισοφάρισε στο 64’ με τον Βασίλη Μάντζη.

Εκεί περιορίστηκαν όμως οι αντιστάσεις των γηπεδούχων, αφού ο ΑΟΧ Κισσαμικός έκανε το 2-1 με τον Κουσκουνά στο 71’, ενώ αύξησε το προβάδισμά του με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ρίσκι στο 83’.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάλιακας για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη, που είχε την δική του κόντρα με την εξέδρα που «θυμήθηκε» το «διπλό» του ΕΑΚ!!!

Παρά την ήττα ο Βόλος πάντως, παραμένει με άνεση στην κορυφή, αφού βρίσκεται στο +11 από τον Απόλλωνα Λάρισας που ακολουθεί, ενώ οι Κρητικοί έφτασαν στους 27 βαθμούς και στην έβδομη θέση.

Σκόρερ: 64′ Μάντζης – 58′ Ρίσκι, 70′ Κουσκουνάς, 90+3′ Σάλιακας
Κόκκινες: 46′ Γκαλίτσιος

Βόλος (Φεράντο): Μπουργάνης, Πέντα, Δημόπουλος, Πίσπας (46′ Φράγκος), Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγιέρο (48′ Ενγκουέμ), Καρρίκι (75′ Κόκκορης), Ηλιόπουλος, Κότο, Πίτου Γκαρσία

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης (46′ λ.τρ. Αρναούτογλου), Καραγεώργης, Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος, Χαλκιαδάκης (68′ Αρναρέλλης), Ρίσκι (84′ Σελινιωτάκης), Κουσκουνάς

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Στεφούλης (Γρεβενών), Δεμερτζής (Πέλλας)

One Comment

1. the footballer

Μάρτιος 2, 2019 at 10:24 μμ

Δεν ανησυχώ καθόλου. Η ομάδα θα κάνει περίπατο. Θα πάρει τους πόντους που χρειάζεται και θα ανέβει. Είμαστε στον δεύτερο γύρο και τα κουκιά είναι μετρημένα. Η ομάδα έχει περιθώριο και για άλλες 2 ήττες πριν αρχίσει να ανησυχεί. Είτε το θέλουμε είτε όχι οι αντίπαλοί του θα χάσουν και αυτοί βαθμοί. Ψάξτε για τον δεύτερο.