Κράτησε όλη την Δόξα γι΄ αυτόν!

Ο Βόλος 2-1 και βλέπει Super League…

Μπορεί η Δόξα να αιφνιδίασε και να άνοιξε αυτή το σκορ βάζοντας δύσκολα τον Βόλο, όμως οι παίκτες του Φεράντο αντέδρασαν και πέτυχαν άλλη μία ανατροπή!

Η ομάδα του Βόλου πραγματοποίησε άλλο ένα βήμα ανόδου, όμως όλοι κατάλαβαν πως δεν υπάρχουν εύκολα ματς…

Ο πρωταθλητισμός είναι δύσκολος και θέλει ψυχή, την οποία έχουν βέβαια οι παίκτες του Βολιώτικου συγκροτήματος…

Πιο δυναμικά μπήκε ο Βόλος, όπου μετά το πρώτο αναγνωριστικό 10λεπτο άρχισε να δημιουργεί και ευκαιρίες στα καρέ της Δόξας. Στο 12′ ο Μάντζης σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Μένκα, ενώ και η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέντα στο 19′, είχε την ίδια κατάληξη.

Στο 24′ όμως, οι Δραμινοί πήραν κεφάλι στο σκορ, με τον Δούμτσιο να σκοράρει με κεφαλιά, ύστερα από ασίστ του Μπαϊκαρά. Στο 35′ ο Ηλιόπουλος ισοφάρισε σε 1-1, με την ισοπαλία να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 54′ ο Σιώπης έκανε πάσα στον Λεμονή, ο οποίος δεν έπιασε καλό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Στο 72′ ο Βόλος έφτασε στο 2-1, με τον Πίσπα να είναι ο σκόρερ της ανατροπής, που οδήγησε στη νίκη των Θεσσαλών.

Σκόρερ: 35′ Ηλιόπουλος, 72′ Πίσπας – 24′ Δούμτσιος

ΒΟΛΟΣ (Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Καρρίκι, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Πέντα, Πίτου Γκαρσία, Λούκας, Καμπαγέρο, Ηλιόπουλος, Μάντζης.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Βεργέτης): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Ανδρέου, Καψάλης, Μακρής, Πατράλης, Αυγενικού, Λεμονής, Μπαϊκαρά, Δούμτσιος.

Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Τυριακίδης (Μακεδονίας), Κρυωνάς (Σερρών)