Έλαμψαν οι Μικτές της ΕΠΣ Θεσσαλίας

Στην πρεμιέρα των Μικτών ομάδων του Πρωταθλήματος της ΕΠΟ, οι δύο ομάδες της ΕΠΣΘ ξεκινήσανε με το δεξί απέναντι στην ΕΠΣ Φθιώτιδας. Οι μεν παίδες με 6-0 και οι Νέοι με 3-2, δείχνοντας ότι το ταλέντο δεν λείπει από τις Ακαδημίες της Μαγνησίας. Αναλυτικά.

ΠΑΙΔΕΣ

Το σκορ φανερώνει την δυναμικότητα των δύο ομάδων και κατά  διαστήματα οι παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Στο 3′ ο Τζιάνης άνοιξε το σκορ ύστερα από συνδυασμό Καλόγηρου και Ζαρίφη. Το 2-0 ήρθε στο 20′ πάλι με τον Τζιάνη, με πολύ ωραίο τελείωμα πάνω από τον τερματοφύλακα. Το 3-0 και το 4-0 έκανε με τον ίδιο τρόπο – προβολή – ο Ζαρίφης, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το 5ο και το 6ο γκολ είχαν τον ίδιο δημιουργό, τον Καλόγηρο, αλλά διαφορετικό σκόρερ. Στο 60′ ο Μπουμπούκης με σουτ και στο 73′ ο Χριστοδουλόπουλος πάλι με σουτ.

ΕΠΣΘ: Πουλιάνας, Μπαϊράμης, Αδάμος, Κουτσιμπάνας, Χολέβας, Κωστούλας, Γκινίδης, Μπουμπούκης, Τζιάνης, Καλόγηρος, Ζαρίφης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γκέκος, Μπέμτσας, Χριστοδουλόπουλος, Σταμπουλής και Τζαφλέρης.
ΕΠΣΦ: Τσεκούρας, Αποστόλου, Φαφούτης, Καλογιάννης, Πεπόνας, Δερματάς, Κωστάκης, Φίστι, Αδάμ, Κουρκουλιώτης, Παπαζαχόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παλάσκας, Καρανίκας, Λύτρας και Τσιγκόπουλος.

ΝΕΟΙ

Αν και βρέθηκαν πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ (μόλις στο 4′ με σουτ του Ξηρογιάννη) οι παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου, σταδιακά άρχιζαν να ανεβάζουν την απόδοση τους και να κερδίζουν μέτρα στο γήπεδο. Η ισοφάριση ήρθε στο 27′ με προβολή του Τάρε ύστερα από σουτ του Κατσαγεωργίου. Στο 30′ με κεφαλιά του Χατζηιωάννου ύστερα από κόρνερ έγινε το 2-1 και στο 35′ με σουτ του Τιμπλαλέξη το 3-1, κάνοντας έτσι την μεγάλη ανατροπή μέσα σε δέκα λεπτά.

Το μόνο που κατάφερε η ΕΠΣΦ ήταν να μειώσει σε 3-2 στο 81′ ύστερα από σουτ του Αναγνωστόπουλου, το οποίο και ήταν το τελικό σκορ.

ΕΠΣΘ: Τσιόβολος, Μπόλης, Λεϊμονής, Χατζηιωάνννου, Τσίλογλου, Φραγκούλης (50′ Κανούτας), Χρονης, Μεγαγιάννης (64′ Ακριβόπουλος), Τάρε, Τιμπλαλέξης (86′ Μπέκος), Κατσαγεωργίου (71′ Δήμος)
ΕΠΣΦ: Τζοβάρας, Καυκιάς, Καλαμπαλίκης (46′ Ρουμπής), Γεωργούσης, Σταθόπουλος, Σιντής (53′ Κατσιούλας), Τρουμπούλος, Ξηρογιάννης (70′ Σύρμος), Κωστόπουλος, Τσεκούρας, Αρβανίτης (53′ Αναγνωστόπουλος)