Γλίτωσε τα χειρότερα η Νίκη

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε, το παιχνίδι της Θήβας με την Νίκη Βόλου

Mόλις στο 1΄ ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίλβα.

Οι παίκτες της Νίκης ανέβασαν, την απόδοση τους προκειμένου να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, χωρίς αποτέλεσμα αφού η άμυνα της Θήβας ήταν πολύ καλά οργανωμένη.

Στο 45΄ η κεφαλιά του Βέργου σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του Μόνου, με το υπάρχον σκορ να διατηρείται ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Νίκη μπήκε πιο αποφασισμένη στο ματς, και στο 63΄ άγγιξε για ακόμα μια φορά το γκολ, το πλασέ όμως του Μπάιριτς αποκρύστηκε από τον Μόνο.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε, με το υπάρχον αποτέλεσμα ο Τζιώρας ήταν αυτός που στο 91΄ ισοφάρισε, σε 1-1 διαμορφώνοντας με τον τρόπο αυτό το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΘΗΒΑ (Θεόδωρος Παχατουρίδης): Μόνος, Πλατέλλας, Τόπι, Ζυγογιάννης, Μπρέγκασι, Κοτώρο, Αργυρίου, Κάρλος, Σίλβα (85΄Γιαλός), Βεζυρτζόγλου (88΄Μπουρνάζος), Σένκα (64΄Μαυρόπουλος)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάτζιο Μπούις – Στέφανος Ξηρόφωτος): Τζήμας (46΄Θεολόγης), Δημολιός, Μωϋσίδης, Καρτσαμπάς (37΄λ.τρ. Ιορδανίδης), Γενιτσαρίδης, Μέτσε (79΄Ματθαίου), Ντόλγκι, Βέργος, Γιάκοβλεφ, Γαρυφαλλόπουλος (58΄Μπάιριτς), Τζιώρας